11:54 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Spalį Vilniaus šilumos tinklai pradės tikrinti šildymo sistemų sandarumą, naudodami specialius dažus

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Vilniečiai buvo įspėti, kad netrukus kai kuriuose pastatuose karštas vanduo gali pažaliuoti. Apie tai praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Pažymima, kad patikros metu bus naudojamas specialus dažiklis, kuris leis lengviau identifikuoti šilumos tinklų ir šildymo sistemų spragas ir jas operatyviai pašalinti.

  "Jeigu gyventojai pastebės, kad namuose iš karšto vandens čiaupo teka žalios spalvos vanduo — akivaizdu, kad pastate įrengtas šilumokaitis yra nesandarus. Tai reiškia, kad per šilumokaitį į pastato karšto vandens vamzdyną patenka termofikacinis vanduo. Nuo šilumokaičio priklauso, kaip pastate paskirstoma šiluma ir kaip efektyviai ji naudojama — tai lemia ir gyventojų komforto sąlygas, ir sąnaudas šildymui." — teigia VŠT Perdavimo tinklo departamento direktorius Algimantas Sadauskas.

  Pabrėžiama, kad šiems patikrinimams VŠT naudoja Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos patvirtintą specialų vandens dažiklį fluoresceiną, kuris yra saugus sveikatai. 

  Taip pat pažymima, kad nesandarūs šilumokaičiai pastatuose ne tik blogina konkrečių namų gyventojų komforto sąlygas ir didina šildymo sąnaudas, bet ir didina VŠT nuostolius centralizuotai tiekiamos šilumos tinkle, taip pat šildymui bus galima sutaupyti iki 25 proc.

  VŠT atstovai mano, jog didžiausia tikimybė, kad žalią vandenį bėgant iš karšto vandens čiaupo pastebės nerenovuotų pastatų gyventojai.

  "Dėl nusidėvėjusio šilumos punkto ir pasenusių technologijų šiluma daugiabučiuose ne tik iššvaistoma, bet ir netolygiai paskirstoma, todėl dalis butų šąla, juose atsiranda pelėsis, o kita dalis butų yra perkaitinami." — sako VŠT Klientų aptarnavimo departamento direktorius Laurynas Jakubauskas.

  Jo teigimu, mažoji renovacija ypač aktuali gyventojams, kurie šiuo metu neturi galimybių investuoti į pilną kompleksinę daugiabučio renovaciją.

  Dar šia tema

  Kelmės rajone tėvas įkalino savo mažametį sūnų rūsyje
  Raseiniuose "Maxima" dvi savaites nemokamai dalins kaukes
  Tegai:
  Vilnius, vanduo

  Svarbiausios temos