17:29 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Raseinių rajono savivaldybėje per pastarąsias 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 1 108 atvejus

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Penktadienį Raseinių rajono savivaldybėje skelbiamas karantinas, kuris galios iki spalio 23 dienos.

  Atitinkamą sprendimą Vyriausybė priėmė spalio 7 dieną. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į ypač nepalankią epidemiologinę situaciją savivaldybėje, kur per pastarąsias 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 1 108 atvejus. Taip pat per pastarąsias 2 savaites buvo nustatyti 4 mirties atvejai, susiję su COVID-19.

  Judėjimo apribojimai

  Nustatant karantino režimą savivaldybės teritorijoje, ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio, priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas, t. y. leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

  Be to, visiems gyventojams rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių, t. y. palikti gyvenamąją vietą, tik vykstant į prekybos vietą, darbą, dėl sveikatos priežiūros ir dalyvavimo Seimo rinkimuose.

  Taisyklės viešosiose vietose

  Karantino laikotarpiu viešosiose vietose būti galima ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis, nebent tai šeimos nariai. Be to, būtina laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo tarp žmonių ar jų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

  Taip pat išlieka dabartiniai reikalavimai dėvėti veido kaukes ar respiratorius viešosiose vietose.

  Nuotolinis darbas ir ugdymas

  Taikant karantino režimą, privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai pradės dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

  Karantino metu ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose perorganizuojami taip, kad ugdymo procesas būtų vykdomas nuotoliniu būdu.

  Keisis ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavimas. Bus draudžiamas visų stacionarių socialinių paslaugų įstaigų, šeimynų, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namų gyventojų lankymas.

  Draudžiami renginiai

  Nuo spalio 9 iki 23 dienos draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas. Taip pat draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

  Be to, nuo 8 iki 24 valandos trumpinamas viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas, taip pat kazino, lošimo automatų ir bingo salonų darbo laikas, išskyrus atvejus, jei šiose vietose neteikiama viešojo maitinimo paslauga.

  Tvarka parduotuvėse

  Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir šalia jų bus ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas, t. y. turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

  Ruduo Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Paslaugų gavėjų ir lankytojų srautas ribojamas ir paslaugų teikimo vietose, t. y. turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

  Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyta daugiau nei 5,6 tūkstančio koronaviruso atvejų, 2660 žmonių pasveiko ir 102 mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 35,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1 mln. žmonių.

  Dar šia tema

  SAM pranešė apie sudėtingą situaciją su COVID-19 Raseiniuose
  Žiniasklaida sužinojo, kiek kainavo Trampo gydymas nuo COVID-19
  Estija paaiškino COVID-19 atvejų augimą rusakalbių gyvenamosiose vietose
  Tegai:
  karantinas, Raseinių rajonas

  Svarbiausios temos