02:53 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Baltarusijos piliečiams bus teikiamos informavimo ir įdarbinimo paslaugos, padedama ieškoti darbo įmonėse

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvoje teisėtai esantys Baltarusijos piliečiai sulauks Užimtumo tarnybos (UŽT) pagalbos, rašo UŽT spaudos tarnyba.

  Studentai
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Šiemet šalyje su UŽT išduotais dokumentais buvo įdarbinti 1002 Baltarusijos piliečiai. Dažniausiai jie dirba virėjais, pardavimų vadybininkais, mechanikais, automobilių šaltkalviais, tarptautinio keleivių vežimo transporto priemonės vairuotojais, statybos sektoriuje — tinkuotojais, stogdengiais, betonuotojais, santechnikais, elektromonteriais.

  Pasak Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojos Giedrės Vitės, sprendimas padėti darbo ieškantiems Baltarusijos piliečiams buvo priimtas susiklosčius išskirtinėms aplinkybėms kaimyninėje šalyje.

  Nuo šių metų rugsėjo 21 dienos Baltarusijos piliečiams palengvintos atvykimo ir įsidarbinimo sąlygos Lietuvos Respublikoje. 

  UŽT duomenimis, baltarusiai sudaro 20 proc. nuo visų įdarbintų Lietuvoje užsieniečių skaičiaus. Pernai per devynis mėnesius buvo leista atvykti ir įsidarbinti 1376 Baltarusijos piliečiams, tai yra 374 daugiau nei šiais metais tuo pačiu laikotarpiu. 

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Baltijos šalių sąrašo variante buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  Vėliau buvo pranešta, kad šios šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių.

  Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš vakarų".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  Lietuva pristabdė dokumentų dėl vizų išdavimo baltarusiams priėmimą
  Čekija atšauks ambasadorių iš Baltarusijos
  Rusijos geležinkeliai pasirengę pervežti naftos produktus iš Baltarusijos į Rusijos uostus
  Tegai:
  Lietuva, darbuotojai, Baltarusija, Užimtumo tarnyba

  Svarbiausios temos