15:47 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai dėl nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo ir dokumentų suklastojimo, padarant didelę žalą, pareikšti dviem asmenims

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Išaiškintas įmonės direktorius, kuris nuslėpė daugiau nei 400 tūkst. eurų mokėtinų mokesčių valstybei ir galimai už šiuos pinigus įsigijo namą prestižiniame sostinės rajone, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  FNTT duomenimis, Vilniuje veikiančios ir pavėžėjimo paslaugas teikiančios įmonės direktorius nuslėpė per 435 tūkst. eurų valstybei mokėtino pelno mokesčio, kuris specialistų buvo apskaičiuotas įmonei dvejus metus apgaulingai tvarkant pavėžėjimo įmonės buhalterinę apskaitą, neapskaitant didžiosios dalies gautų pajamų. Už iš nusikalstamos veikos gautus pinigus įmonės savininkas įsigijo gyvenamąjį namą prestižiniu laikomame sostinės Žvėryno rajone.

  Tam, kad nepakliūtų į teisėsaugos akiratį dėl turimos didelės iš nusikalstamos veikos gautų pinigų sumos, įtariamasis rado bendrininką — kreditus teikiančios bendrovės vadovą. Šie susitarė, kad kredito bendrovė neva suteiks 400 tūkst. eurų paskolą namui pirkti, įtariama, kad bendrininkai suklastojo paskolos gavimo sutartį, kuri įrodo, kad namui pirkti reikalinga suma gauta ne nuslėpus mokesčius, bet gavus paskolą.

  Pareigūnams surinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas.

  Baudžiamajame kodekse numatyta, kad asmeniui, kuris legalizavo nusikalstamu būdu gautą turtą, gali būti skiriama griežčiausia bausmė — laisvės atėmimas iki septynerių metų. Griežčiausia numatyta bausmė už dokumentų suklastojimą padarant didelę žalą — laisvės atėmimas iki šešerių metų.

  Dar šia tema

  Sučiupti metalo pardavėjai, kurie valstybei nesumokėjo beveik 400 tūkst. eurų mokesčių
  Kompiuterine technika prekiaujanti įmonė nuslėpė 222 tūkst. eurų mokesčių
  Pričiupta grupuotė, kuri sukčiavo visoje Lietuvoje
  Tegai:
  nekilnojamas turtas, mokesčių vengimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos