12:55 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nutarta uteniškį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant jį žmonos atsakomybei 2 metų terminui. Taip pat jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė — draudimas 2 metus medžioti

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Utenos gyventojas nušovė stumbrą ir už gamtai padarytą žalą turi sumokėti daugiau nei 36 tūkstančius eurų, praneša Lietuvos generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Antradienį Panevėžio apylinkės teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pilietį J. S., šiemet sausį neteisėtai sumedžiojusį stumbrę. Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl saugomų laukinių gyvūnų rūšiai padarytos didelės žalos.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai šių metų sausio 3 dieną Panevėžio rajone vykusios komercinės medžioklės metu Iš pradžių Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdyboje minėtam medžiotojui buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir skirta atlyginti gamtai padarytą 12 tūkst. 198 eurų žalą.

  Tačiau sausio viduryje Panevėžio rajone buvo sugautas vienas klaidžiojantis stumbro jauniklis, kuris netrukus nugaišo. Atlikus DNR ekspertizę buvo nustatyta, kad tai — per medžioklę J. S. nušautos stumbrės jauniklis. Už nušautą vedžiojančią (maitinančią) stumbrę žala padidėja trigubai, todėl buvo paskaičiuota, kad gamtai padaryta daugiau nei 36,5 tūkst. eurų žala.

  Uteniškis savo kaltę pripažino, atlygino dalį gamtai padarytos žalos — daugiau nei 26 tūkst. eurų, o likusią dalį įsipareigojo atlyginti iki 2021 metų lapkričio.

  Rugsėjo 28 dieną J. S. ir jo sutuoktinė L. S. pateikė prašymą Panevėžio apylinkės prokuratūrai, prašydami atleisti įtariamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. J. S. žmona sutiko tapti laiduotoja.

  Prokurorė nusprendė nutraukti ikiteisminį tyrimą ir kreipėsi į teismą, kuris patvirtino prokurorės nutartį ir nutarė uteniškį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant jį laiduotojos L. S. atsakomybei 2 metų terminui. J. S. taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė — draudimas 2 metus medžioti.

  Be to, prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl dviejų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų, kurie, kaip įtariama, netinkamai atliko savo pareigas aiškinantis stumbrės sumedžiojimo aplinkybes ir priskyrė 3 kartus mažesnę žalos sumą. Tačiau situacija buvo ištaisyta ir įtariamasis turės atlyginti realią žalą, o žala valstybei nebuvo padaryta.

  Prokuroro nuomone, inspektorių veiksmų vertinimas gali būtų atliktas drausmine tvarka, dėl ko departamente jau ir yra pradėtas drausminės atsakomybės pastarajam taikymo procesas.

  Dar šia tema

  Rugsėjį aplinkosaugininkai daugiausia pranešimų gavo dėl įvykių su laukiniais gyvūnais
  SAM tęsia gyventojų sveikatos tyrimus po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje
  Sučiupti du asmenys, po Aukštaitijos nacionalinį parką važinėję krosiniu motociklu
  Tegai:
  bauda, medžiotojas, prokuratūra

  Svarbiausios temos