02:51 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (380)

  NVSC duomenimis, šalyje iš viso nustatyti 5963 COVID-19 ligos atvejai, jie patvirtinti visose dešimt šalies apskričių

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 COVID-19 atvejai, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Mergina dėvi kaukę
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  NVSC duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 5963 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3087 asmenys, 2751 — pasveiko. Atvejai patvirtinti visose dešimt šalies apskričių. 64 iš jų registruoti Šiaulių, 51 Vilniaus, 50 Kauno, 14 Klaipėdos, 8 Telšių, 7 Marijampolės, 6 Alytaus, 3 Tauragės ir po 1 Panevėžio bei Utenos apskrityse.

  Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 143 asmenys. 57 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

  Be to, vakar buvo patvirtinti 5 įvežtiniai atvejai. 2 asmenys atvyko iš Suomijos, 1 iš Moldovos, 1 iš Baltarusijos, 1 iš Jungtinės Karalystės.

  Per vakar parą protrūkiuose patvirtinta 115 atvejų

  8 atvejai, iš kurių 1 yra antrinis, patvirtinti Raseinių rajone ir yra susiję su Blinstrubiškių socialinės globos namais. Su šiuo protrūkiu jau siejami 39 atvejai.

  6 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės yra siejamos su protrūkiu Ringaudų (Tabariškių bendruomenės namų) šarvojimo sale. Iš viso su šiuo protrūkiu jau susiję 10 atvejų.

  5 antriniai atvejai, patvirtinti per vakar parą ir, epidemiologų vertinimu, jie yra susiję su protrūkiu Kelmės pieninėje. Čia jau patvirtinti 39 susiję atvejai.

  4 atvejai patvirtinti "Lino sanatorijos" protrūkyje, iš jų 1 yra antrinis. Iš viso 10 atvejų patvirtinti šiame protrūkyje.

  Alytaus apskrityje 4 atvejai, iš kurių 3 antriniai, yra susiję su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje.

  Vilniuje 3 antriniai atvejai yra susiję su protrūkiu "Alfa Steps". Su šiuo protrūkiu jau siejami 24 atvejai.

  3 atvejai siejami su įmone "Massive Wood Construction" Šauliuose. Čia per pastarąsias kelias dienas patvirtinti 6 atvejai.

  Taip pat 4 atvejai patvirtinti Pabradės Žeimenos gimnazijos protrūkyje.

  Kaune 3 nauji atvejai patvirtinti Social Dance Life šokių vakarėlio protrūkyje.

  13 atvejų per vakar parą patvirtinta Kuršėnų ligoninėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 24 atvejai.

  8 atvejai siejami su LSMU Kauno ligonine.

  Klaipėdos apskrityje patvirtinti 4 atvejai VšĮ Klaipėdos Respublikinės ligoninės ir 3 Klaipėdos universitetinės ligoninės protrūkiuose.

  Vilniaus apskrityje 4 atvejai, patvirtinti per vakar, yra siejami su ekskursija į Zarasus. Užsikrėtė VU Santaros klinikų darbuotojai.

  Taip pat su VU Santaros klinikomis siejami dar 2 atvejai Naujagimių reanimacijos skyriaus darbuotojams.

  2 atvejai, iš kurių vienas antrinis, pavirtinti Naujosios Vilnios muzikos mokyklos protrūkyje. Atvejai galimai siejami su protrūkiu "Trimite".

  Tarptautinė dailės paroda ArtVilnius Vilniuje
 
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta ir kitų mokyklų protrūkiuose: Nemakščių M. Mažvydo gimnazijos, P. Vileišio progimnazijos, KTU Vaižganto gimnazijos.

  Po kelis atvejus patvirtinta ir kituose protrūkiuose: Raseinių socialinių paslaugų centro protrūkyje 2 antriniai atvejai, UAB "Raštuoti mezginiai" Šiauliuose, UAB "Vandens tyrimai" Vilniuje, 2 UAB "Technoexport Storage Lt" Telšių apskrityje, 2 antriniai atvejai Šiauliuose yra susiję su "Telia", Vilniaus apskrityje 2 atvejai yra siejami su protrūkiu tarp ledo ritulininkų.

  Po 1 atvejį patvirtinta Raseinių rajono protrūkiuose: Raseinių VMI, Raseinių autobusų parko, Raseinių PSPC, Raseinių savivaldybės, Viduklės lopšelio-darželio.

  Po 1 atvejį taip pat patvirtinta Šiaulių apskrities protrūkiuose: "Spindulio" ugdymo centro, Šiaulių ligoninės, Šiaulių vaikų globos namų, Šiaulių universiteto, įmonės "Danijus".

  Po 1 atvejį patvirtinta Vilniaus apskrities protrūkiuose: UAB Stiklita, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos, Vilniaus vandenų, Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato.
   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (380)
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos