07:29 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (228)

  Į rinkimus privaloma ateiti dėvint apsauginę veido kaukę, su savimi turint asmens dokumentą  ir rašymo priemonę

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos šiuose Seimo rinkimuose ypatingas dėmesys bus skiriamas ne tik pažeidimų rinkimų vietose nustatymui, bet ir epidemiologinių reikalavimų laikymuisi.

  VRK primena, kad į rinkimus privaloma ateiti dėvint veidą ir burną dengiančią apsaugos priemonę, asmens dokumentą, taip pat rekomenduojama atsinešti ir savo rašymo priemonę. Pabrėžiama, kad pieštukas šiuo atveju junetinka.

  Tuo tarpu tiems rinkėjams, kurie su savimi neturės rašymo priemonės, ji bus suteikiama, o vėliau – dezinfekuojama.

  Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad į Seimo rinkimų balsavimo punktus atvykę gyventojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones. Apsaugos priemonių dėvėti nereikės tais atvejais, kai dėl negalios tai padaryti yra sudėtinga arba neįmanoma. Kaukių dėvėti nereikės ir vaikams iki 6 metų.

  Lietuvos policija
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Be to, SAM nerekomenduoja į balsavimo vietas vestis/lydėti asmenis, kurie ten nebalsuoja.  Prieš patenkant į patalpas rinkiejams rekomenduojama dezinfekuoti rankas.

  Rekomenduojama iš anksto pasirengti balsavimui, siekiant užtrukti kuo trumpesnį laiką (pasirengti dokumentus, turėti rašiklį ir kt.)

  Jei turintis simptomų rinkėjas balsuoja, jam turi būti uždedamas respiratorius FFP2 (be jokių vožtuvų), o po to rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją arba pagal poreikį kviečiama greitoji medicinos pagalba 112.

  Be to, turi būti vengiama tiesioginio fizinio kontakto tikrinant dokumentus, atiduodant biuletenius ir kt.

  Seimo rinkimai – 2020

  Spalio 11 dieną prasidėjo pagrindinė Seimo rinkimų diena. Piliečiai turi išrinkti 141 Seimo narį iš 17 politinių partijų.

  Balsavimas visoje šalyje vyksta nuo 07:00 iki 20:00. VRK pavirtintuose rinkėjų sąrašuose yra 2 mln. 449 tūkst. 683 balso teisę turintys piliečiai.

  Išankstinis balsavimas Lietuvoje šiuose rinkimuose vyko keturias dienas — spalio 5–8 dienomis. Iš anksto rinkimuose nubalsavo 10,10 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių. Balsavimas namuose vyko spalio 9 ir 10 dienomis. Užsienyje esančiuose kariniuose vienetuose balsavo 118 žmonių.

  Prireikus gali būti surengtas antrasis Seimo rinkimų turas — po dviejų savaičių, spalio 25 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (228)

  Dar šia tema

  Prasidėjo Lietuvos Seimo rinkimai 2020
  Lietuvos Seimo rinkimai-2020. Tiesiogiai
  Tegai:
  Seimo rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos