09:24 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  Vien sekmadienio rytą policijos pareigūnai gavo šešis pranešimus apie galimus pažeidimus rinkimų apylinkėse

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Lietuvos policija gauna pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  "Rinkimų dieną (sekmadienį) iki 10 val. policija gavo 6 pranešimus apie galimus pažeidimus", — rašo Policijos departamentas.

  Kol kas ikiteisminių tyrimų nepradėta.

  Išankstinio balsavimo metu policija gavo 56 pranešimus, susijusius su rinkimų pažeidimais. Per šį laikotarpį pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

  Lietuvos policija
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Dėl Seimo rinkimų Lietuvos policija dirbs sustiprintu darbo režimu. Sustiprinti policijos būriai reguliariai lankosi rinkimų apylinkėse ir partulioja pastatų rajone, kuriame veikia tokios rinkimų apylinkės. Taip pat policija palaiko ryšius su VRK ir nevyriausybine organizacija "Baltosios pirštinės", kuri vykdo pilietinę kontrolę visuose rinkimuose.

  Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis paragino piliečius būti atidžius balsuojant ir pranešti apie pažeidimus. Pranešti apie rinkimų pažeidimus ragina ir Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija. Padaryti tai galima tiesiogiai VRK puslapyje Facebook.

  Anksčiau policijos pareigūnai pranešė apie Žirmūnų apygardos komisijos narę, kuri atėjo rinkimų apylinkę apsvaigusi nuo alkoholio — patikros metu jai buvo nustatytas 1,32 prom. girtumas. Moteris nušalinta nuo rinkimų apylinkės komisijos narės pareigų.

  Panašus incidentas įvyko Šiauliuose. Šiaulių apskrities pareigūnams atvykus patikrinti rinkiminės apylinkės paaiškėjo, kad į darbo vietą atvyko neblaivi (0,9 prom.) rinkiminės apylinkės darbuotoja. Be to, moteris į darbo vietą atvyko automobiliu.

   

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  Dar šia tema

  Seimo rinkimuose jau sudalyvavo 25 proc. rinkėjų
  "Netingėk": Grybauskaitė ragino piliečius dalyvauti Seimo rinkimuose
  Skvernelis balsavo už politinį tęstinumą rinkimuose į Seimą
  Tegai:
  Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos