22:59 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (218)

  Dėl privalomo atstumų laikymosi kai kuriose rinkimų apylinkėse susidarė ilgesnės nei įprasta eilės; rinkėjai prašomi būti pilietiški ir praleisti vyresnio amžiaus žmones, neįgaliuosius ir besilaukiančias moteris

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos rinkimų organizatoriai buvo priversti įvesti griežtus epidemiologinius reikalavimus. Į rinkimų apylinkes atvykę žmonės priversti ne tik dėvėti apsaugines kaukes, bet ir laikytis saugaus atstumo.

  Rinkimų organizatoriai įspėjo, kad dėl privalomo atstumų laikymosi kai kur gali susidaryti ilgesnės nei įprasta eilės. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė spaudos konferencijos metu pranešė, kad kai kuriose rinkimų apylinkėse ryte susidarė eilės.

  "Gavome informaciją, kad neretai jau susidariusios ir rinkėjų eilutės, nes rinkėjai laikosi atstumo", — sakė Matjošaitytė.

  VRK pirmininkė priminė, kad vykstant į balsavimo vietą derėtų ne tik laikytis saugaus atstumo, bet ir dėvėti nosį bei burną dengiančias apsaugos priemones bei turėti savo rašiklį. Jeigu šių priemonių rinkėjas neturės, jos jam bus suteiktos ir balsavimo vietoje.

  Посмотреть эту публикацию в Instagram

  Panašu, kad šiek tiek užtruks :) #rinkimai2020

  Публикация от Viktorija Sargautienė (@viktorija_sargautiene)

  VRK taip pat prašo visų balsuoti atvykusių rinkėjų būti pilietiškų ir eilėse prie balsavimo vietų praleisti vyresnio amžiaus žmones, neįgaliuosius, besilaukiančias moteris, balsuoti atėjusius tėvus su kūdikiais ir mažais vaikais.

  Patariama į balsavimo patalpą nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja rinkimuose, atvykus į balsavimo vietas nesibūriuoti bei laikytis saugaus atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų. 

  Spalio 11-ąją, pagrindinę rinkimų dieną, rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje arba savo apygardoje esančiose rinkimų apylinkėse.

  Spalio 11 dieną balsavimas organizuojamas iki 20 val. vakaro. Po pietų rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose pasiekė 28,6 procentų.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (218)
  Tegai:
  Seimo rinkimai, rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos