01:48 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)

  Pagrindinę rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje arba savo apygardoje esančiose rinkimų apylinkėse

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija sulaukė rinkėjų kreipimųsi, kad šie negali balsuoti bet kurioje Lietuvos vietoje esančiose rinkimų apylinkėse. 

  Atsakydama į tai VRK informuoja, kad spalio 11-ąją, pagrindinę rinkimų dieną, rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje arba savo apygardoje esančiose rinkimų apylinkėse.

  Seimo rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  VRK atkreipia dėmesį, kad vadovaujantis Seimo rinkimų įstatymo nuostatomis, pagrindinę rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje, kuri yra priskirta pagal rinkėjo deklaruotą gyvenamąją vietą, arba tos pačios rinkimų apygardos apylinkėse. 

  Išimtinais atvejais, jeigu rinkėjas faktiškai gyvena kitos rinkimų apygardos teritorijoje, jis gali prašyti rinkimų komisijos būti įtrauktas į tos apylinkės rinkėjų sąrašus ir paprašyti užpildyti F5 formą, kurios pagrindu jį būtų galima įrašyti į tos konkrečios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus. Prieš tai rinkėjas gali būti paprašytas įrodyti, kad jis faktiškai gyvena kitoje apygardoje. 

  Spalio 11 dieną balsavimas organizuojamas iki 20 val. vakaro. 

  Balsavimo teisę turi daugiau nei 2,4 mln. šalies piliečių. Rinkimai laikomi galiojančiais, jei juose dalyvavo ne mažiau kaip 25 proc. Prireikus gali būti surengtas antrasis Seimo rinkimų turas — po dviejų savaičių, spalio 25 dieną.

   

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)

  Dar šia tema

  Seimo rinkimuose jau sudalyvavo 25 proc. rinkėjų
  Policija gauna pranešimus apie pažeidimus rinkimuose
  Skvernelis balsavo už politinį tęstinumą rinkimuose į Seimą
  Rinkimuose į Seimą Lietuvos prezidentas balsavo už politinių jėgų vienybę šalies labui
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos