19:25 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (683)

  Kaip pastebėjo specialistas, teigiamų PGR tyrimų skaičiaus augimo sulėtėjimas yra svarbesnis nei naujų koronaviruso atvejų per dieną skaičius

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Vilniaus universiteto profesorius, Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius pareiškė, kad šeštadienį per parą užfiksuoti 205 koronaviruso atvejai Lietuvoje dar nėra riba. Apie tai specialistas parašė savo Facebook paskyroje.

  Kaip pažymėjo Kasiulevičius, realybėje respublikoje nustatyti skaičiai yra dar labai nedideli, palyginti su kitomis šalimis, tokiomis kaip Izraelis, Argentina, Čekija ir Ispanija, o didžiausias naujų COVID-19 atvejų iš ES šalių šuolis pastebimas Čekijoje. Dabar ten registruota 111 tūkstančių koronaviruso atvejų, o per pastarąjį mėnesį hospitalizuotų žmonių skaičius išaugo nuo 200 iki 1 300.

  "Tris su puse karto mažesnei negu Čekija Lietuvai 100 papildomų Covid-19 pacientų intensyvios terapijos skyriuose būtų tikrai nemažas iššūkis. Todėl nepaisant daugelio Lietuvos žmonių įsitikinimo, kad Covid-19 nėra pavojingenis negu gripas (realybėje už gripą Covid-19 infekcija pavojingesnė keletą kartų), viskas priklauso nuo susirgusių skaičiaus. Kai situaciją valdai, gali į tas kalbas nekreipti dėmesio — keliais pacientais intensyvioje terapijoje daugiau ar mažiau, bet kai kontrolė išslysta iš rankų, o per dieną keli šimtai naujų susirgimų, viskas pasikeičia iš esmės", — rašo gydytojas.

  Be to, pasak jo, verta prisiminti ir apie tyrimų apimtį ir, svarbiausia, apie teigiamų PGR testų dalį tarp bendro kiekio. Gegužę PSO rekomendavo šalims nutraukti karantiną tik tuomet, kai teigiami PGR testai per 14 dienų sudarys ne daugiau kaip 5 procentus visų tyrimų. Tačiau vėliau daugelis šalių laikėsi principo, kad idealu, kai teigiami PGR testai neviršija 1 procento visų atliktų tyrimų.

  "Iš pirmo žvilgsnio Lietuvoje teigiamų PGR testų dalis nuo visų atliktų vos 2 procentai. Bet reika nepamiršti, kad prieš gerą mėnesį teigiamų testų dalis mūsų šalyje sudarė tik 0,8 procento", — rašo Kasiulevičius.

  Kaip primena gydytojas, geriausiai su Covid-19 besitvarkančioje Vokietijoje teigiamų PGR testų dalis per mėnesį nuo 0,8 proc. ūgtelėjo iki 1,3 proc. Taigi, Vokietijoje teigiamų testų dalis išaugo 1,6 karto, o Lietuvoje — 2,8 karto, ir "tai logiška, nes infekcija pastarąjį mėnesį Lietuvoje plinta irgi greičiau negu Vokietijoje".

  Pasak Kasiulevičiaus, svarbu siekti, kad teigiamų PGR testų dalies didėjimas šalyje būtų lėtesnis negu naujų COVID-19 atvejų augimo greitis.

  Sekmadienio ryto duomenimis, Lietuvoje per parą koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo ir sudarė 160, palyginti su 205 šeštadienį paskelbtais atvejais. Taigi, bendras COVID-19 atvejų skaičius viršijo 6 120, mirė 103 pacientai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (683)

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo tris naujus koronaviruso simptomus
  Gydytoja įvardijo būdą, kaip užkirsti kelią sunkiam COVID-19 vystymuisi
  Mokslininkai nustatė, kurie gyvūnai gali užsikrėsti koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos