10:03 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Į Lietuvą atvykus iš kaimyninių Baltijos šalių — Latvijos bei Estijos — izoliacija nėra privaloma, Lenkijai išlieka iki šiol taikytos išimtys

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Nuo pirmadienio izoliuotis nebereikės atvykus iš Estijos, Bulgarijos, Graikijos, Italijos, Norvegijos, Vokietijos, Farerų salų ir dar keturiolikos valstybių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše taip pat nebeliko Bolivijos, Kosovo, Turkijos, Filipinų, Gvatemalos, Jamaikos, Kirgizijos, Namibijos, Surinamo, Mergelių salų, Pietų Afrikos Respublikos, Terkso ir Kaikoso, Trinidado ir Tobago bei Venesuelos.

  Pažymėtina, kad į Lietuvą atvykus iš kaimyninių Baltijos šalių — Latvijos bei Estijos — izoliacija nėra privaloma.

  Tuo tarpu Lenkija išlieka paveiktų šalių sąraše, tačiau taip pat išlieka šiai šaliai iki šiol taikytos išimtys. Atvykstantiems iš Lenkijos nereikia izoliuotis tais atvejais, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

  SAM primena, kad izoliacija taip pat nėra privaloma skrendant per paveiktą šalį, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos bei iš koronaviruso nepaveiktos šalies važiuojant per Lenkiją, kai užtikrinami tik būtini sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir kt.).

  Nauja tvarka įsigalioja paveiktų šalių sąrašą pradėjus sudaryti kitu principu — nuo šiol į jį įtraukiamos tos šalys, kurių 14 dienų sergamumo koronavirusu (COVID-19) rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos, o trečiosioms šalims taikomi papildomi kriterijai.

  Lietuvos sergamumo rodiklis penktadienio, spalio 9 dienos duomenimis, siekia 55,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šalyje iš viso patvirtinti 6122 COVID-19 ligos atvejai, daugiau kaip 100 žmonių mirė.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kaip pasikeitė gyventojų išlaidų įpročiai per COVID-19 pandemiją
  Gydytoja įvardijo būdą, kaip užkirsti kelią sunkiam COVID-19 vystymuisi
  Rusijoje papasakota apie vyrų ir moterų reakciją į vakciną nuo COVID-19
  Tegai:
  Estija, Lenkija, Latvija, Baltijos šalys, COVID-19

  Svarbiausios temos