19:51 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniaus miesto savivaldybės administracija šiandien išnuomojo patalpas baltarusių bendruomenei vienoje gyviausių sostinės gatvių

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Sostinės Vilniaus g. 20 su VšĮ "Dapamoga" iš pradžių pasirašyta trumpalaikės nuomos sutartis mėnesiui, o kitame Tarybos posėdyje spalį bus sprendžiama be konkurso išnuomoti šias patalpas 5 metams, rašoma savivaldybės pranešime.

  Здание для белорусской общины в Вильнюсе
  © Photo : Vilnius / S.Ziura
  Pastatas baltarusių bendruomenei Vilniuje.

  Patalpose planuojama teikti piliečių teisių apsaugos ir integracijos, psichologinę, laisvalaikio, mokymų, konferencijų, nusikalstamumo prevencijos, socialinės apsaugos, pažeidžiamų socialinių grupių integracijos ir kt. pagalbą ir informaciją.

  "Minskas Vilniui — artimiausia kaimyninė sostinė. Dalis baltarusių savęs negali realizuoti savoje šalyje, mes esame pasiryžę padėti šiai baltarusių tautos daliai, kaip kažkada sulaukėme užsienio šalių paramos mūsų šalies išeivijai. Tai investicija į demokratiją ir dviejų šalių santykius", — sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Viešoji įstaiga bendradarbiauja su labdaros fondu "Strana dlia žizni" ir politine informacine platforma "Zubr". Patalpose taip pat vyktų lietuvių kalbos pamokos, pabėgėliams teikiama naudinga informacija.

  Мэр Вильнюса Ремигиюс Шимашюс в здании для белорусской общины
  © Photo : Vilnius / S.Ziura
  Pastatas baltarusių bendruomenei Vilniuje. Meras Remigijus Šimašius.

  Savivaldybės patalpose taip pat būtų eksponuojamos Baltarusijos kultūros muziejaus, kuris veikė Vilniuje nuo 1921 metų ir buvo vadinamas Ivano Luckevičiaus vardu, kolekcijos. Vertinga eksponatų kolekcija ligi šiol visuomenės veikėjų buvo kaupiama ir saugoma privačiai, asmeninėse kolekcijose.

  Tikimasi, kad savivaldybės patalpose Baltarusijos piliečiai gaus psichologinę pagalbą, socialinę apsaugą ir kt., o muziejaus eksponuojamos kolekcijos pritrauks vilniečius ir miesto svečius, kurie galės pažinti turtingą baltarusių kultūrą, istoriją.

  Dar šia tema

  Lietuvoje teisėtai esantys baltarusiai sulauks Užimtumo tarnybos pagalbos
  Lukašenka įvardijo Baltarusijos "išlikimo" garantą
  Lukašenka paaiškino, kodėl Lietuva "lenda" prie Baltarusijos
  Tegai:
  Baltarusija, Vilnius

  Svarbiausios temos