13:12 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pavyzdžiui, Nevėžyje ties Babtų vandens matavimo stotimi spalio 8 dieną išmatuotas vandens debitas neviršijo dviejų kubinių metrų

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Pirmąjį spalio mėnesio dešimtadienį absoliutūs daugiamečiai spalio mėnesio minimumai buvo fiksuojami keturiose Lietuvos upėse (šešiose vandens matavimo stotyse). Apie tai pranešė respublikos Hidrometeorologijos tarnyba.

  Tarp šių upių yra Nemunas (ties Druskininkų, Nemajūnų, Smalininkų vandens matavimo stotimis), Merkis (Puvočių stotis), Šalčia (Valkninkų stotis) ir Nevėžis (Babtų stotis).

  Nevėžyje ties Babtų vandens matavimo stotimi spalio 8 d. išmatuotas vandens debitas neviršijo dviejų kubinių metrų, kai daugiametis vidutinis vandens debitas yra apie 36 kubinius metrus.

  Rugpjūčio viduryje Lietuvoje buvo paskelbta hidrologinė sausra. Laikoma, kad laikotarpis yra sausringas, kai vandens lygis daugiau nei pusėje stočių pasiekia vidutinį minimumą šiltuoju laikotarpiu.

  Praėjusią vasarą Lietuvoje taip pat buvo sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad šiais metais nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose bus reikšmingi, net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir paveikė 24 savivaldybes.

  Dar šia tema

  Dar dviejose šalies upėse — geresnės sąlygos migruoti žuvims
  Danės upėje ėmė skęsti istorinis laivas — video
  Mokslininkai vienoje iš Kamčiatkos upių atrado keistų nuosėdų
  Brakonieriams už žvejybą Nemune teks sumokėti apie 2000 eurų baudą
  Nevėžio upėje rasta negyvų žuvų
  Tegai:
  Lietuva, upė, Nemunas, sausra

  Svarbiausios temos