14:30 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovės "Klaipėdos nafta" duomenimis, tanklaivis "Coral Favia" turi pristatyti dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Rusijos. Tai liudija laivų sekimo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Praėjusios savaitės pabaigoje tanklaivis "Coral Favia" išplaukė iš Vysocko uosto ir antradienį, 4:22 val., pasiekė Klaipėdą.

  Lietuvos SGD terminalo operatorės — bendrovės "Klaipėdos nafta" grafike nurodoma, kad laivas turi pristatyti dešimt tūkstančių kubinių metrų kuro.

  Iš viso spalio mėnesį Lietuva gavo keturias suskystinto kuro siuntas — tris tanklaivius iš Vysocko ir vieną iš JAV.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tuo pačiu metu terminalas brangiai apsieina Lietuvai: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą — neskaičiuojant išlaidų jo išlaikymui.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos kuro tiekimai tapo reguliariais nuo praėjusių metų pavasario. Amerikietiškų suskystintų dujų, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, per visą Klaipėdos terminalo egzistavimą gautos tik kelios partijos.

  Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pareiškė, kad Lietuvos SGD terminalas visada buvo būtent politinis, o ne ekonominis projektas, ir yra didelė našta visos šalies ekonomikai.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV prezidento rinkimai nebus lemtingi SGD rinkai
  Ekspertas: SGD terminalas yra našta visai Lietuvos ekonomikai
  Tegai:
  Klaipėdos nafta, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos