21:29 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dmitrijaus Medvedevo teigimu, ribojimai kelia tiesiogines grėsmes Rusijos Federacijos nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. NATO valstybės, tarp jų ir JAV, bando apriboti Rusijos Federacijos veiklą Arktyje, tam naudodamos įvairius metodus: nuo karinio aktyvumo didinimo šalia Rusijos sienų iki sankcijų; tai kelia grėsmę Rusijos Federacijos nacionaliniam saugumui, sakė Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas, praneša RIA Novosti.

  "Mes esame suinteresuoti taikaus bendradarbiavimo plėtra šiame regione. Tačiau, deja, yra ir kitų pavyzdžių. Yra žinoma, kad atskiros Šiaurės Atlanto aljanso valstybės, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, bando atkakliai riboti mūsų veiklą Arktyje: nuo didėjančios karinės veiklos prie mūsų sienų iki sankcijų", — sakė jis Rusijos Federacijos saugumo tarybos Tarpžinybinės komisijos posėdyje dėl Rusijos nacionalinių interesų užtikrinimo Arktyje.

  Visa tai, pasak Medvedevo, "kelia tiesiogines grėsmes mūsų nacionaliniam saugumui". Tuo pat metu Medvedevas pabrėžė, kad Rusija yra suinteresuota plėtoti taikų bendradarbiavimą šiame regione.

  Anksčiau rugsėjį Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas sakė, kad NATO ir JAV stiprina karinę veiklą 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos sienų.

  Rusija ir JAV reguliariai nurodo viena kitos veiklą Arktyje. Praėjusių metų pabaigoje Šiaurės laivynas atkreipė dėmesį į NATO veiksmus Arkties regione, įskaitant žvalgybos veiklą ir ginkluotųjų pajėgų kovinį rengimą.

  Pagal tarptautinę teisę Šiaurės ašigalis ir gretimas Arkties vandenyno regionas nepriklauso jokiai valstybei. Tuo pačiu metu ne tik Rusija ir Jungtinės Valstijos, bet ir Norvegija, Kanada ir Danija pretenduoja į įvairias vandenyno dugno dalis šiose vietovėse.

  Valstybių susidomėjimas šiomis teritorijomis paaiškinamas tuo, kad jūrų gelmėse yra 83 milijardai tonų sąlyginio kuro, kurio apie 80 % yra Barenco ir Karos jūrose.

  NATO nuolat didina karinio kontingento skaičių šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

  Dar šia tema

  "Signalas Rusijai". Kodėl JAV išsiuntė slaptą povandeninį laivą prie Norvegijos krantų
  Žiniasklaida papasakojo apie JAV "naktinį košmarą" Arktyje
  "Puikiai žygioja Rusija": japonus sužavėjo atominis ledlaužis "Arktika"
  Tegai:
  Arktis, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos