07:43 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu pažymima, kad įmonės eksploatuojamame vandentiekio tinkle pastaruosius metus avarijų skaičius nuosekliai mažėja

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Per tris šių metų ketvirčius didžiausios Lietuvoje vandentvarkos įmonės "Vilniaus vandenys" prižiūrimame vandentiekio tinkle užfiksuotos 392 avarijos, praneša miesto savivaldybė.

  "Vilniaus vandenų" eksploatuojamame vandentiekio tinkle pastaruosius metus avarijų skaičius nuosekliai mažėja. Per 9 mėn. 2017 metais buvo užfiksuotos 562 avarijos, 2018 metais — 466, o 2019 metais — 408 avarijos.

  "Nuolat peržiūrime ir atnaujiname veiklos procesus, diegiame kontrolės ir duomenų gavimo programas, kurios ne tik padeda greičiau reaguoti į avarijas ir jas pašalinti, bet ir užkirsti joms kelią. Avarijų skaičius mažėja ir dėl intensyvios tinklų priežiūros: reguliaraus tinklų atnaujinimo ir modernizavimo", — teigia Marius Švaikauskas, "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius.

  Mažesnį avaringumą vandentiekio tinkle lemia ir išorinės aplinkybės: šiltesnės žiemos ar karantinas. Dalį avarijų šiltuoju metu sukelia intensyvios statybos, kurių šiemet dėl COVID-19 pandemijos buvo mažiau.

  Avarijų vandentiekio tinkle priežastys

  Dažniausios avarijas vandentiekio tinkle lemiančios priežastys — vystytojų, rangovų neatsakingas požiūris, kai vykdant statybos darbus, nesilaikant saugaus atstumo nuo apsaugos zonų, pažeidžiami vamzdynai. Pastaruoju laikotarpiu tokių atvejų bendrovė fiksuoja daugiausiai — po kelis per mėnesį.

  Dar viena dažna avarijų priežastis — nusidėvėjusios infrastruktūros lemiami gedimai: vamzdynų korozija, pasenusi armatūra, vamzdyno lūžiai dėl grunto svyravimų. Šios avarijų priežastys eliminuojamos bendrovei nuosekliai didinant investicijas į eksploatuojamų tinklų atnaujinimą bei modernizavimą.

  Daugiausiai pranešimų apie avarijas "Vilniaus vandenys" gauna tiesiogiai iš klientų, jiems skambinant į Operatyvinio valdymo skyriaus dispečerinę. Pernai iš klientų gauti 19 843 pranešimai, kurie sudarė 43 proc. visų gaunamų pranešimų. Kiti pranešimai buvo gauti iš savivaldybės įmonių ir būstų administratorių (29 proc.), pačios bendrovės pastebėti ir nustatyti gedimai bei avarijos sudarė 28 proc. visų pranešimų.

  "Vilniaus vandenys" yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 263 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nufilmuotas vandens viesulas
  Keturių Lietuvos upių vandens lygis pasiekė daugiametį spalio minimumą

  Svarbiausios temos