07:28 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (380)

  Nacionalinis kraujo centras pažymi, jog visuose centro padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Šiuo metu įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kraujo, praneša Nacionalinis kraujo centras (NKC) ir prašo atsakingų visuomenės narių nelikti abejingų ir paaukoti kraujo.

  NKC specialistai pabrėžia, kad visuose centro padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų: donorai ir personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias apsaugines priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai. Atvykę donorai turi dezinfekuoti rankas, laikomasi kitų prevencinių priemonių.

  NKC padaliniai veikia penkiuose didžiuose šalies miestuose — Vilniuje (Žolyno g. 34 ir Upės g. 9), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje (Naikupės g. 28), Šiauliuose (Daukanto g. 90) ir Panevėžyje (Nemuno g. 75). 

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad vyrai gali duoti kraujo šešis kartus per metus, moterys — keturis kartus per metus.

  Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldus VšĮ Nacionalinis kraujo centras įkurtas 2003 metais. Tai didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje, krauju ir jo komponentais aprūpinanti didžiąją dalį Lietuvos gydymo įstaigų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (380)
  Tegai:
  Lietuva, Nacionalinis kraujo centras

  Svarbiausios temos