18:32 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (338)

  Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas gavo 98 teigiamus testų koronaviruso infekcijai nustatyti rezultatus

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Atsižvelgus į nepalankią epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso infekcijos plitimo Vilniaus mieste, savivaldybė raginama imtis priemonių, skirtų gerinti šios infekcijos valdymą, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  NVSC Vilniaus mieste rekomenduoja laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas bei trumpinti barų darbo laiką.

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, siūloma laikinai atsisakyti tų veiklų, kurios šiuo metu epidemiologiškai rizikingiausios.

  "Siūlomos priemonės tikrai minkštosios, bet tokios, kurias, mūsų vertinimu, jau reikia taikyti čia ir dabar tam, kad vėliau neprireiktų didesnių ribojimų. Ir jos siūlomos atsižvelgus į turimą statistiką ir skaičius bei epidemiologines nustatytų atvejų sąsajas. Registruojame protrūkius, susijusius su sporto klubais, šokių studijomis, ledo rituliu, kurie išplito į įstaigas, įmones, organizacijas, mokyklas. Turime atvejus, siejamus su apsilankymais baruose, kur tie atvejai tarsi kibirkštis, įžiebianti protrūkius darbo ar ugdymosi aplinkoje. Mūsų nuomone, tokios "prabangos" šiuo metu sau leisti tiesiog negalime", — sakė Lingienė.

  Priminta, kad NVSC buvo pateikusi bendras rekomendacijas tokių paslaugų teikėjams jas teikti tik pasitarus su visuomenės sveikatos specialistais ir ėmusis maksimalių infekcijos kontrolės prevencijos priemonių.

  Jei to negalima užtikrinti — laikinai paslaugas stabdyti. Tačiau norimų rezultatų tai nedavė — susiję atvejai ir toliau registruojami. Be to, pavyzdžiui, kreipusis į vieną iš šokio studijų su raginimu laikinai stabdyti veiklą, į tokias rekomendacijas šokių studija taip ir neatsižvelgė.

  Taip pat NVSC pranešė, kad, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų yra 64,6 atvejai, tačiau situacija svariai keičiasi.

  Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas gavo 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (338)

  Dar šia tema

  Finansų ministerija įvertino, ar ekonomika atlaikys antrąją COVID-19 bangą
  Epidemiologas papasakojo apie galimą šalutinį vakcinos nuo COVID-19 poveikį
  Lietuvoje nustatyti 139 nauji COVID-19 infekcijos atvejai
  Tegai:
  koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos