22:25 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Apie 240 tūkstančių pakelių cigarečių pareigūnai aptiko iš Baltarusijos atvažiavusiame traukinyje su statybinėmis medžiagomis

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Kenos geležinkelio poste 800 tūkstančių eurų vertės rūkalus aptiko užmūrytus statybinėse plokštėse, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

  Nelegalius rūkalus pareigūnai aptiko šeštadienį, spalio 10 dieną, tikrindami iš Baltarusijos atvažiavusį traukinį su statybinėmis medžiagomis.

  Tikrinant vagoną su betoninėmis plokštėmis, muitininkų įtarimą sukėlė deklaruoto ir realaus svorio neatitikimas. O pragręžę vieną iš plokščių, ant grąžto pareigūnai pastebėjo tabako pėdsakus.

  Iškėlus plokštes ir pradėjus jas ardyti, paaiškėjo, kad kiekvienos plokštės viduje įrengtos metalinės dėžės, prikimštos nelegalių rūkalų — baltarusiškų cigarečių "NZ".

  Pareigūnų teigimu, dėl sudėtingų ardymo darbų, kontrabanda dar nėra iki galo suskaičiuota, tačiau pareigūnų vertinimais, plokštėse paslėpta apie 240 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — apie 850 tūkst. eurų.

  Pradėtas ikiteisminis dėl kontrabandos.

  MKT pažymi, jog šiemet Kenos geležinkelio poste jau buvo aptikta panaši kontrabanda. Sausio 14 d. muitininkai 100 tūkst. eurų vertės cigarečių siuntą rado paslėptą traukiniu iš Baltarusijos gabentame pamatinių blokų krovinyje. Cigaretės buvo supakuotos į geležinius "karstus" ir aplietos betonu.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Dar šia tema

  Lietuvos muitininkai vaizdo įraše parodė "karutį kontrabandos"
  Kontrabandininkai užsibarikadavo nuo pasieniečių ir bandė sudeginti cigaretes
  Šalmai ir šarvų dalys: Lietuvoje sulaikyta antikvarinių daiktų kontrabanda
  Muitininkai sulaikė neįprastai paslėptą kontrabandą iš Baltarusijos
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Baltarusija, Lietuva, Lietuvos muitinė, kontrabanda

  Svarbiausios temos