19:27 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsieniečiai galės patekti į Lietuvą be privalomo karantino gavę Valstybės saugumo departamento vadovo ir Krašto apsaugos ministro leidimus

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Asmenims, bendradarbiaujantiems su žvalgyba, atvykus į šalį, nebus taikoma privaloma saviizoliacija. Tokį nutarimą per trečiadienio posėdį priėmė vyriausybė.

  Mergina, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Užsieniečiams su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais atvykti į Lietuvą bus galima Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus ir krašto apsaugos ministro leidimu.

  Pakeisti ekstremalios situacijos nutarimo nuostatas prašė pakeisti VSD. Pataisą posėdyje pristatinėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji pabrėžė, kad žvalgybos srityje "dėl objektyvių priežasčių taip pat reikalingas fizinis atvykimas".

  Lietuvoje yra dvi žvalgybos tarnybos — Valstybės saugumo departamentas ir Krašto apsaugos ministerijos Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas. Šį pasiūlymą inicijavusi Valstybės saugumo tarnyba teigė, kad asmenys, bendradarbiaujantys su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis, turėtų turėti galimybę atvykti į šalį, kad galėtų perduoti konfidencialią informaciją.

  Valstybės saugumo departamentas taip pat pareiškė, kad "leidimų atvykti į Lietuvą procedūra" turėtų "užtikrinti šių asmenų konfidencialumą ir jų bendravimo su Valstybės saugumo tarnyba slaptumą".

  Dar šia tema

  Miražai ir blefas: Lietuvoje labai didžiuojamasi neveiksmingu kibernetiniu saugumu
  Udalcovas Lietuvos politiką Maskvos atžvilgiu pavadino "kolonijine koncepcija"
  Nausėda suformavo VSD vadovybę
  Tegai:
  Krašto apsaugos ministerija, Valstybės saugumo departamentas (VSD)

  Svarbiausios temos