06:31 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (709)

  Be to, ekspertai pažymi, kad pipirai gali pastiprinti imunitetą ir gali veikti kaip preparatas nuo peršalimo ar virusinės infekcijos

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Piperinas, kuris yra juoduosiuose pipiruose, sugeba blokuoti SARS-CoV-2 koronaviruso dalių, atsakingų už dauginimąsi ir prasiskverbimą į žmogaus organizmą, veikimą. Tokią išvadą padarė mokslininkai iš Indijos technologijos instituto.

  Pagyvenęs senjoras, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Mokslininkai ištyrė 30 prieskonių sąveiką su virusu ir, naudodami kompiuterinio modeliavimo metodą, nustatė, kad visi jie tam tikru laipsniu susijungia su baltymu S (padeda virusui prisijungti prie ląstelės-šeimininkės receptoriaus) ir pagrindine proteaze (atsakinga už viruso dauginimąsi), tačiau aktyviausiai elgiasi piperinas. Ši medžiaga yra atsakinga už aštrų juodųjų pipirų skonį ir aromatą.  

  Kaip praneša "Izvestija", Rusijos mokslininkai mano, kad aprašytas mechanizmas gali veikti ne tik kompiuteriniame modelyje, bet ir realiame gyvenime. Tam reikės realių eksperimentų. Be to, ekspertai pažymėjo, kad pipirai gali pastiprinti imunitetą ir gali veikti kaip preparatas nuo peršalimo ar virusinės infekcijos.

  "Daugeliu atžvilgių pipirų savybės siejamos ne su tiesiogine jame esančių junginių sąveika su viruso dalelėmis ir bakterijomis, bet su organizmo apsauginių savybių stimuliavimu", — paaiškino Lobačevskio universiteto Biologijos ir biomedicinos instituto direktorė Marija Vedunova.

  Mokslininkai priminė, kad esant virškinamojo trakto problemoms, hipertenzijai ir alergijoms, prieskoniai yra kenksmingi, todėl žmonėms, turintiems tokių problemų, geriau vartoti maisto papildus su juodaisiais pipirais.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (709)

  Dar šia tema

  Kaip stiprinti imunitetą rudenį? Mitybos patarimai
  Įvardyti produktai kovai su plaukų slinkimu
  Įvardyti penki požymiai, rodantys, kad rudenį trūksta vitaminų
  Mergaitė daugiau nei aštuonerius metus valgė tik traškučius ir duoną
  Top 10 sveikiausių rudens maisto produktų: kur rasti ir kaip gaminti
  Tegai:
  koronavirusas, pipirai

  Svarbiausios temos