10:05 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Plėšrūnai buvo pastebėti Žagarės regioninio parko teritorijoje ir visai šalia esančiuose Minčaičių bei Tarbūčių kaimuose

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Joniškio rajone buvo pastebėtos lūšys, kurios yra įtrauktos į Lietuvos Raudonąją knygą. Apie tai pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

  Gyvūnai buvo pastebėti Žagarės regioninio parko teritorijoje ir visai šalia esančiuose Minčaičių bei Tarbūčių kaimuose. Šiemet lūšys užsuko net į gyventojų sodybas, greičiausiai ieškodamos lengvo grobio. Gyventojai kreipėsi į gamtosaugininkus, lūšys buvo sugautos ir išgabentos į saugią ir tinkamą gyventi vietą.

  "Minčaičių kaime aplink gyventojų sodybas slankiojanti lūšis pastebėta ne kartą. Vienkiemyje ji papjovė avį, pas kitą ūkininką — keletą paukščių. Nuotraukose ją užfiksavo ir Žagarės regioninio parko direkcijos ekologas Saulius Mitrikas. Sugavus šią lūšį po savaitės antrasis žvėris sugautas Tarbūčių kaime. Tikėtina, kad netikėtas lūšių pasirodymas signalizuoja apie šių žinduolių populiacijos augimą. Dar viena lūšis buvo pastebėta dienos metu besišildanti saulėje netoli Žiurių kaimo", — sakoma pranešime.

  Specialistų teigimu, jei plėšrūnai užklysta į žmonių sodybas, tada, galbūt, gyvūnas buvo sužeistas ir jam sunku miške pasigauti grobio, gal jis apniktas ligų. Taip atsitinka ir tuo atveju, jei plėšrūnas yra jauniklis arba susiformavo blogą įprotį ieškoti lengvo grobio.

  Lietuvos gyventojų prašoma apie plėšriųjų gyvūnų atsiradimą pranešti atitinkamoms struktūroms — Medžiotojų ir žvejų draugijos skyriui ar nacionalinių, regioninių parkų, valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms.

  Lūšis yra šiauriausia kačių šeimos rūšis. XX amžiaus viduryje ji buvo sunaikinta daugumoje Vidurio ir Vakarų Europos šalių.

  Dar šia tema

  Patys rečiausi ir neįprasčiausi: gyvūnai iš Rusijos Raudonosios knygos
  Tarsi kačiukas: Druskininkuose lūšiukas paprašė žmonių pagalbos
  Tegai:
  Lietuvos Raudonoji knyga, lietuvė, lūšys

  Svarbiausios temos