09:26 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  Pažymima, kad teisės aktai nenumato, jog rinkėjai rinkimų dienomis gali be pateisinamų priežasčių migruoti tarp rinkimų apygardų siekdami balsuoti už ne savo rinkimų apygardos kandidatus

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Spalio 25 dieną, per pagrindinę pakartotinių rinkimų dieną, rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje arba bet kurioje savo apygardos rinkimų apylinkėje, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  "Kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris yra įrašytas į apygardos rinkėjų sąrašą, balsuoja pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu rinkėjas I turo metu buvo įrašytas į atitinkamos rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, jis lieka tame sąraše ir II ture jam jokių papildomų veiksmų atlikti nereikia", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad rinkėjai, kurie pirmajame Seimo rinkimų ture buvo įtraukti į kitos apygardos nei yra deklaravę gyvenamąją vietą rinkėjų sąrašus pagal Prašymą įrašyti į rinkėjų sąrašą (užpildę formą F5) lieka toje pačioje rinkimų apygardoje ir antrojo rinkimų turo metu. 

  VRK tuo pačiu pažymi, kad teisės aktai nenumato, jog rinkėjai rinkimų dienomis gali be pateisinamų priežasčių migruoti tarp rinkimų apygardų siekdami balsuoti už ne savo rinkimų apygardos kandidatus. 

  Pirmasis Seimo rinkimų turas įvyko sekmadienį. Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai vis dar laisvi.

  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  © Sputnik
  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai

   

   

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  Dar šia tema

  Ekspertas: be antrojo turo neaišku, kas sudarys koaliciją Seime
  Be 13-osios pensijos ir naujų mokesčių: Vyriausybė pritarė kitų metų biudžetui
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos