19:19 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Rinkėjai, kurie dėl koronaviruso pandemijos yra saviizoliacijoje ir kurių saviizoliacija truks iki spalio 25 dienos, raginami registruotis balsuoti namuose, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  "Prašymus balsuoti namuose galima pateikti skambinant trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855 arba užpildžius specialią prašymo formą siunčiant ją el. paštu balsuok@vrk.lt", — rašoma pranešime.

  Registruojantis balsavimui namuose prašoma pateikti tikslius asmens ir buvimo saviizoliacijoje vietos duomenis.

  Tuo tarpu rinkėjai, esantys saviizoliacijoje ir turintys savo transporto priemones, taip pat galės balsuoti iš anksto spalio 19–22 dienomis specialiose saviizoliacijoje esantiems rinkėjams skirtose išankstinio balsavimo vietose, kurios įsteigtos Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse.

  Saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, kuri grįžo iš užsienio arba turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis, bus suteiktas leidimas iki 2 valandų palikti izoliacijos vietą ir bus sudarytos galimybės atvykti į išankstinio balsavimo vietą.

  Norintiems balsuoti šiose vietose, skirtose išimtinai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, išankstinės registracijos nereikia.

  Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo 23 mandatus iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 mandatų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją. Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50, o rezultatas priklauso nuo balsavimo vienmandatėse rinkimų apygardose.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  VRK primena, kad balsuoti galima tik savo rinkimų apylinkėje
  Valdančiųjų lyderis nurodė, kas nulems Seimo rinkimų rezultatus
  Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos