22:48 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (427)

  Sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad sostinės valdžia dar neskuba imtis tikslinių veiksmų COVID-19 plitimui mieste stabilizuoti

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Vilniaus savivaldybę priimti sprendimus, kad COVID-19 protrūkiai netaptų nebevaldomi.

  Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras paragino Vilniaus valdžią mažiau ginčytis ir priimti sprendimus, kol infekcijos plitimas dar suvaldomas.

  "Vilniuje, tikėkimės, savivaldybė nesnaus ir priemones pritaikys, mažiau svarstys ir ginčysis. Ne tiktai karantinas sprendžia situaciją. Ten, kur tos priemonės pritaikomos, situacija paprastai pradeda taisytis ir stabilizuotis, kaip atsitiko Raseiniuose ar Radviliškyje", — sakė ministras.

  Jis priminė, kad kol kas SAM taiko vietines, o ne valstybės masto priemones, ir vėl pažymėjo, kad sostinė kol kas dar neskuba imtis tikslinių veiksmų.

  "Vilnius yra savotiška išimtis, kur bandoma dar pasiginčyti, padiskutuoti. Tikimės, kad tai netaps konfliktine priešrinkimine diskusija, nugalės racionalus protas ir susitarsime", — sakė ministras.

  Jis taip pat pridūrė, kad jei bet kuris miestas pasieks toki lygį, koks buvo Raseiniuose, ten bus siūloma skelbti karantiną.

  Mergina dėvi medicininę kaukę
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai susitarė su Vilniaus miesto savivaldybe dėl būtinų priemonių, skirtų COVID-19 infekcijos valdymui gerinti. NVSC Vilniaus mieste rekomendavo laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas (pavyzdžiui, grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą), bei trumpinti barų darbo laiką, jei negalima užtikrinti tinkamos infekcijų kontrolės.

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 281 koronavirusinės infekcijos atvejis, daugiausia iš jų — Kaune ir Vilniuje. Lietuvoje iš viso patvirtinti 7041 COVID-19 ligos atvejis, tebeserga 3862 asmenys, 3035 pasveiko. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 112 gyvybių.

  Anksčiau Raseiniuose dėl sunkios epidemiologinės padėties buvo įvestas dviejų savaičių karantinas, kuris galios iki spalio 23 dienos. Savaitės pradžioje NVSC atstovė Rolanda Lingienė papasakojo, kad Raseinių židinys pradėjo blėsti.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (427)

  Dar šia tema

  Lietuvoje keičiasi kriterijai, pagal kuriuos žmogus laikomas pasveikusiu nuo COVID-19
  Virusologas įvertino pranešimus, kad COVID-19 gali sukelti šizofreniją
  Baltijos šalys naujame ES COVID žemėlapyje pažymėtos oranžine spalva
  COVID-19 nustatytas dviem Lietuvos pataisos įstaigų pareigūnams
  Tegai:
  COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija, sostinė, Vilnius, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos