12:10 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Šiuo metu Lietuva yra apsisprendusi dėl konkretaus vakcinos nuo COVID-19 kiekio iš farmacijos kompanijos "Astra Zeneca" įsigijimo. Dėl vakcinų kiekių iš kitų dviejų gamintojų sprendimai bus priimami artimiausiu metu.

  Lietuva su kitomis ES šalimis yra prisijungusi prie EK iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti vakcinos nuo koronaviruso, primena Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Dar rugpjūčio pabaigoje Lietuva nusprendė įgyti vakcinas pagal sutartį su farmacijos kompanija "AstraZeneca". Pagal išankstinę pirkimo sutartį Lietuvai tenkančių vakcinų dozių skaičius iš bendrovės "Astra Zeneca" siekia 1,86 mln. vakcinų dozių", — praneša SAM.

  Pagal sutartį su vakciną kuriančia kompanija "Janssen Pharmaceutica NV", Lietuvai yra numatytas vakcinų kiekis, leidžiantis paskiepyti 1,24 mln. gyventojų. Artimiausiu metu, bendradarbiaujant su kitomis valstybėmis, bus ieškoma sprendimų, ar šį kiekį galima mažinti iki prioritetinėms gyventojų grupėms vakcinuoti reikalingo kiekio.

  Pagal sutartį su "Sanofi-GSK" Lietuvai galimų išpirkti vakcinų dozių kiekis — 1,872 mln. vakcinų dozių. Šiuo metu kol kas nėra nuspręsta, ar būtent toks kiekis ir bus įsigytas. Kiek dozių bus perkama, po konsultacijų su specialistais spręs Vyriausybė.

  Ateityje sutartys dėl vakcinų įsigijimo gali būti pasirašytos ir su kitais gamintojais.

  SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 7041 COVID-19 ligos atvejis, tebeserga 3862 asmenys, 3035 pasveiko. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 112 gyvybių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Dar šia tema

  Virusologas įvertino pranešimus, kad COVID-19 gali sukelti šizofreniją
  Baltijos šalys naujame ES COVID žemėlapyje pažymėtos oranžine spalva
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos