22:51 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš įsigydami maisto papildus, vartotojai gali pasitikrinti, ar prekiautojai yra įtraukti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašą

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Populiarėjant prekybai maisto produktais internetu, daugėja ir pasiūlymų įsigyti maisto papildus internetinėse parduotuvėse. Į ką turi atkreipti dėmesį paprastas pirkėjas, aiškina VMVT ekspertai. 

  Nors internetinė prekyba maisto papildais yra leidžiama, vartotojai turi būti atidūs ir maisto papildus įsigyti tik legaliai veikiančiose, notifikuotais maisto papildais prekiaujančiose interneto svetainėse.

  "Maisto papildai skirti papildyti įprastą maisto racioną, o ne ligoms gydyti ar jų profilaktikai, todėl visada vertėtų atkreipti dėmesį, kokia informacija nurodyta tokio produkto reklamoje ar ant pakuotės", — rekomenduoja VMVT.

  Leidžiami naudoti tik tokie su poveikiu sveikatai susiję teiginiai, kurie pagrįsti mokslinių tyrimų duomenimis, jog kai kurios medžiagos, vartojamos tam tikrais kiekiais, palankiai veikia sveikatą, padeda palaikyti tam tikras fiziologines žmogaus funkcijas.

  Ženklinant, pristatant ar reklamuojant maisto papildus galima nurodyti "imunitetui", kartu pateikiant su konkrečia medžiaga, turinčia šį įrodytą poveikį patvirtinantį teiginį apie sveikatingumą. Pavyzdžiui, "vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą". Be vitamino C, tokie teiginiai gali būti vartojami ir maisto papildo sudėtyje esant tam tikram cinko, foliatų, geležies, seleno, vario, vitaminų A, B12, B6 ir D kiekiui.

  Prieš įsigydami maisto papildus internetinėse svetainėse, vartotojai gali pasitikrinti, ar prekiautojai registruoti kaip maisto tvarkymo subjektai ir yra įtraukti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašą. Lietuvoje notifikuotų maisto papildų sąrašas skelbiamas čia.

  Dar šia tema

  Rusija kuria vaistą pacientams, sergantiems sunkia COVID-19 forma
  Paskelbti vaistų kainų skirtumai Lietuvoje ir kitose ES šalyse
  "Jis nuostabus": Trampas pavergė internetą improvizuotu šokiu

  Svarbiausios temos