15:27 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)

  Pasak Stankūno, dar yra laiko ir priemonių, kad galima būtų išvengti tokio visuotinio užsidarymo, tačiau "galvoti esant Lietuvą išskirtine yra tam tikra puikybė"

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje artimiausiu metu tik didės.

  Savo įžvalgomis dėl didėjančio COVID-19 atvejų skaičiaus ir naujo karantino galimybės profesorius pasidalino savo Facebook paskyroje.

  "Nematau prielaidų, kad atvejų kreivė pakeis kryptį ir mes matysime mažėjimą artimiausioje ateityje. Priešingai — manau, kad ta kreivė augs", — rašo Stankūnas.

  Pasak jo, tenka sutikti, kad dabartinės priemonės gal ir sumažina viruso plitimo tempus visuomenėje, tačiau yra nepakankamai efektyvios, kad pasiektume esminių rezultatų.

  "Gali būti, kad mums beliks tik vienintelė išeitis skelbti karantiną ir užsidaryti kaip buvo pavasarį. Daug šalių tokį karantino pakartojimą turėjo ir/ar turi, tad galvoti esant Lietuvą išskirtine yra tam tikra puikybė. Bet vis tik aš manau, kad dar yra laiko ir priemonių, kad mes galėtume išvengti tokio visuotinio užsidarymo", — įsitikinęs profesorius.

  Specialisto teigimu, naujų viruso plitimą ribojančių priemonių įvedimas turėtų remtis a) gilia mūsų turimų epidemiologinių duomenų (apjungiant NVSC, NVSPL, VLK ir kt.) analize; b) intensyvia pasaulio patirties apžvalga; ir c) didžiausių Lietuvos ekspertų sutelkimu.

  "Tai reiškia, kad neturėtų būti gaudoma ką pasakys Stankūnas, [Vytautas] Kasiulevičius ar Saulius Čaplinskas. O juos visus ir dar mažiausiai 10 kitų suvaryti į vieną kambarį ir uždaryti kaip viduramžiais uždarydavo kardinolus konklavai ir neišleisti kol nesutars dėl labai konkrečių sprendimų", — ironizuoja profesorius.

  Kartu jis pabrėžia, jog suvokia, kad tarp jų nėra nei genijų nei gelbėtojų, kurie ateitų su kokiu nors "super sėkmingu" receptu. Jis tvirtina, kad tik susitelkus ir dirbant kartu galima rasti sprendimus.

  Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį sakė, kad dabartinė Sveikatos apsaugos ministerijos strategija yra taikyti vietines, o ne nacionalines priemones. Jis pabrėžė, kad nacionalinis karantinas dar nebuvo aptartas nei COVID-19 vadybos komitete, nei vyriausybėje.

  Šeštadienio duomenimis, per visą pandemijos laiką Lietuvoje buvo nustatyti 7269 koronaviruso atvejai, 4025 gyventojai tebeserga, 3097 pasveiko, 113 mirė.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)

  Dar šia tema

  SAM atnaujino didelės rizikos savivaldybių nustatymo kriterijus
  Veryga apie ribojimus Vilniuje: tikėkimės, kad sostinė priemones pritaikys
  COVID-19 Lietuvoje: per parą 228 nauji atvejai ir dar viena mirtis
  Naujas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: izoliuotis teks grįžus iš Italijos ir Bulgarijos
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos