21:39 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (427)

  Skelbiama, kad visi draudimai galios, kol Plungės savivaldybės teritorija taps mažos rizikos savivaldybe dėl COVID-19 ligos

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Nuo penktadienio vakaro Plungės rajone draudžiami renginiai ir susibūrimai bei ligonių lankymas, apribojamas kavinių darbo laikas, raginama nuotoliniu būdu organizuoti neformaliojo švietimo, būrelių, savivaldybės ir valstybės įstaigų darbą, pasiruošimą Pirmajai komunijai ar Sutvirtinimo sakramentui, pranešė Plungės rajono savivaldybė.

  Mitingas ginant konstitucines šalies piliečių teises Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas spalio 16 dieną patvirtino priemones, kurios įsigaliojo vakar, nuo 22:00. Priemonės taikomos siekiant išvengti tolesnio COVID-19 ligos plitimo Plungės rajone.

  Rajone draudžiama organizuoti kolektyvų renginius ir kitus nebūtinus darbuotojų susibūrimus visose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, ypač švietimo, asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir slaugos įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse. Be to negalima rengti sporto ir fizinio aktyvumo renginius, išskyrus individualias treniruotes, kai sporto treneris dėvi kaukę. Taip pat draudžiama organizuoti renginius bei susibūrimus atvirose ir uždarose erdvėse. Stacionarias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose bei socialinės ir globos įstaigose draudžiamas ligonių lankymus. Leidžiamas lankymas tenkinant mirštančiojo asmens poreikius.

  Savivaldybė taip pat įpareigoja nuotoliniu būdu organizuoti, o jei to neįmanoma padaryti — stabdyti, visas neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų ugdymo veiklas. Tokie patys apribojimai galioja ir kultūros įstaigoms, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos ar meno kolektyvai.

  Mergina dėvi medicininę kaukę
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Be to, į nuotolinį darbą turėtų pereiti ir visi valstybės ir savivaldybės įstaigų ar įmonių darbuotojai, kuriems nebūtina darbo funkcijų atlikti darbo vietoje ar tie, kurių funkcijos nėra neatidėliotino būtinumo. Į tokį patį veiklos modelį savivaldybė ragina pereiti ir privačias įmones bei įstaigas.

  Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nurodyta darbo laiką viešojo maitinimo įstaigose, kaimo turizmo sodybose riboti iki 22:00.

  Taip pat savivaldybės pranešime teigiama, kad Plungės Senamiesčio mokykloje infekcijų plitimą ribojantį režimą laikyti taikytinu nuo spalio 12 dienos iki spalio 23 dienos, organizuoti visų (išskyrus sergančių) Plungės Senamiesčio mokyklos mokinių ir darbuotojų, prioritetą teikiant pradinių klasių mokinių ir mokytojų ištyrimui, ištyrimą PGR molekuliniu tyrimu.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (427)
  Tegai:
  Plungės rajonas, Plungė, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos