21:47 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Anksčiau, įvertinus pirmojo turo patirtį, VRK leido saviizoliacijoje esantiems žmonėms balsuoti mobiliuose punktuose, Kaune toks punktas bus įrengtas Aleksoto inovacijų pramonės parke

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Per antrąjį Seimo rinkimų turą saviizoliacijoje esantys rinkėjai Kauno apskrityje galės saugiai atlikti pilietinę pareigą specialiai jiems įrengtoje mobilioje išankstinio balsavimo vietoje, pranešama Kauno savivaldybės pranešime.

  "Drive-in" principu veiksiantis punktas įsikurs Aleksoto inovacijų pramonės parko teritorijoje, greta Europos prospekto. Rinkėjai savo valią išankstiniame balsavime spalio 19–22 dienomis galės išreikšti nekeldami kojos iš automobilio.

  Išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture prasideda pirmadienį, spalio 19 dieną.

  Specialiai keliems tūkstančiams žmonių visoje Kauno apskrityje, šiuo metu esančių saviizoliacijoje, paruošta mobili balsavimo vieta Aleksoto inovacijų pramonės parke, greta Europos prospekto.

  "Ji veiks "drive-in" principu: automobiliu atvykę rinkėjai atiduos balsus neišlipdami iš transporto priemonių. Išankstinės registracijos nėra — tereikia su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, savo rašiklį ir dėvėti nosį bei burną dengiančią kaukę", — aiškino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Padės išvengti klaidžiojimo

  Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems artimą kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis, bus suteiktas leidimas iki 2 valandų palikti namus dėl galimybės atvykti į specialiai jiems skirtą išankstinio balsavimo vietą.

  Speciali balsavimo vieta bus įkurta Aleksoto inovacijų pramonės parko teritorijoje, kurioje anksčiau veikė kariškių valdyta aviacijos gamykla. Įvažiavimas — ties Europos prospekto 67-uoju numeriu pažymėtu pastatu, sukti dešinėn į naujai išasfaltuotą kelią.

  "Atvykstant Europos prospektu pasitiks specialūs ženklai "Išankstinio balsavimo vieta", nurodantys važiavimo kryptį. Įvažiavimas bus pažymėtas didelėmis nuorodomis, tad tikimės, kad rinkėjams jos bus pakankamai aiškios bei informatyvios. Atidavę balsą, vairuotojai turės vykti tiesiai, Lakūnų plento link ir išvažiuoti iš teritorijos. Sukdami kairėn, jie pasieks Veiverių gatvę, o važiuodami į dešinę — Bakanausko gatvę arba grįš į Europos prospektą", — maršrutą paaiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

  Siūlo atvykti po vieną

  Saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimas iš automobilių bus organizuojamas spalio 19–22 dienomis nuo 07:00 iki 20:00. Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai saviizoliacijoje esantiems žmonėms, atvyks savo transportu.

  Схема организации мобильного пункта для голосования в Каунасе
  © Photo : Kauno savivaldybė
  Mobiliojo punkto schema

  Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės, į specialų punktą rekomenduojama vykti asmenims po vieną. Jeigu atvyktų dviese, principas išliktų toks pat, koks jau buvo išmėgintas Vilniuje: antrajam rinkėjui, sėdinčiam keleivio vietoje, reikėtų išlipti iš automobilio ir balsuoti šalia pastatytoje balsavimo kabinoje.

  Ką reikia žinoti?

  Rinkėjams, kurie pageidaus balsuoti mobilioje išankstinio balsavimo vietoje, išankstinės registracijos nebus. Užteks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir asmeninį rašiklį bei dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę.

  Atvykus balsuoti, rinkimų komisijos narys nustatys rinkėjo tapatybę, pasirašytinai išduos jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildys balsavimo biuletenį, įdės jį į vokus, užklijuos ir grąžins rinkimų komisijos nariui.

  Atvykstant į šias balsavimo vietas rinkėjo deklaruota gyvenamoji vieta nebus svarbi.

  Galima balsuoti ir namuose

  Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti iš anksto, savo pilietinę valią išreikšti galės ir balsuodami namuose. Prašymai balsuoti namuose registruojami skambinant trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855 arba užpildžius specialią prašymo formą bei atsiuntus ją el. paštu balsuok@vrk.lt.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Seimo rinkimai, Kaunas

  Svarbiausios temos