18:26 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (437)

  Lietuvos tiriamas tiriamųjų vaistų remdesiviro, akalabrutinimo ir interferono beta-1a efektyvumas ir saugumas palyginti su standartiniu COVID-19 ligos gydymu

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos gydytojų ir mokslininkų atliekamuose vaistų nuo COVID-19 ligos klinikiniuose tyrimuose galės dalyvauti daugiau norinčiųjų, praneša SAM.

  Lietuvoje atliekamo Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuoto "Solidarumo" (angl. Solidarity) klinikinio tyrimo dalyvių skaičių netrukus planuojama išplėsti iki 200, todėl daugiau sergančiųjų COVID-19 liga turės galimybę dalyvauti šiame klinikiniame tyrime.

  Lietuvoje šį klinikinį tyrimą atlieka Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis.

  Šiose medicinos įstaigose šiuo metu tiriamas tiriamųjų vaistų remdesiviro, akalabrutinimo ir interferono beta-1a efektyvumas ir saugumas palyginti su standartiniu COVID-19 ligos gydymu. Tiriamiesiems atsitiktinės atrankos būdu yra skiriamas arba standartinis gydymas, arba vienas iš tiriamųjų vaistinių preparatų.

  Klinikinis tyrimas "Solidarity" Lietuvoje pradėtas vykdyti 2020 m. gegužę ir jį numatoma tęsti iki 2021 m. balandžio. Iš pradžių buvo numatyta 20 tiriamųjų imtis, kuri šiuo metu yra padidinta iki 100.

  Kadangi sergantieji COVID-19 liga pakankamai noriai dalyvauja šiame klinikiniame tyrime ir į tyrimą įtrauktų tiriamųjų skaičius artėja prie maksimalaus numatyto, šio klinikinio tyrimo veiklą Lietuvoje koordinuojančios Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos pateikė ketinimą teikti tyrimo pataisą ir padidinti tiriamųjų skaičių iki 200.

  Rusijos vakcinos

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Anksčiau Novosibirsko centras "Vektor" užregistravo antrąją Rusijos vakciną nuo koronaviruso. Taip pat siekiama sukurti gyvą vakciną Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centre. Vakcinos nuo koronaviruso, kuriamos Čiumakovo institute, bandymų etapas prasidės spalio 19 dieną.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (437)

  Dar šia tema

  Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19
  Latvija paliko Ukrainą be humanitarinės pagalbos, bijodama COVID-19
  Estijoje savižudybių skaičius yra du kartus didesnis už mirčių nuo COVID-19 skaičių
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos