18:23 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (210)

  Balsuoti galės žmonės, turėję kontaktą su užsikrėtusiu COVID-19 žmogumi, taip pat iš užsienio grįžę piliečiai

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvoje pirmadienį prasidės Seimo rinkimų išankstinis balsavimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose.

  Vilniuje balsuoti bus galima "Litexpo" parodų ir kongresų centre (Laisvės pr. 5), Kaune — Aleksoto inovacijų pramonės parke (Europos pr. 27), Šiauliuose — Sporto gimnazijos salėje (Vilniaus 297), Raseiniuose — turguje (Algirdo g. 1).

  Saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimas bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19–22 dienomis, nuo 07:00 iki 20:00.

  Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

  Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, turėtų atvykti savo transportu. Atvykus balsuoti rinkimų komisijos narys nustatys rinkėjo tapatybę, išduos jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildys balsavimo biuletenį, įdės jį į vokus, užklijuos ir grąžins rinkimų komisijos nariui. 

  Rinkėjams rekomenduojama vykti po vieną. Tačiau, jeigu viena transporto priemone atvažiuos du rinkėjai, antras rinkėjas, sėdintis keleivio vietoje, turėtų išlipti iš transporto priemonės ir balsuoti šalia transporto priemonės esančioje balsavimo kabinoje.

  Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti iš anksto, kviečiami registruotis balsavimui namuose.

  Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo 23 mandatus iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 mandatų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją. Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50, o rezultatas priklauso nuo balsavimo vienmandatėse rinkimų apygardose.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (210)

  Dar šia tema

  Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
  Konservatoriai gali įstumti Lietuvą į sunkią krizę, pareiškė Karbauskis
  Saviizoliacijoje esantys rinkėjai raginami registruotis balsuoti namuose
  Tegai:
  saviizoliacija, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos