11:57 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šio skrydžio metu pagrindinis dėmesys skirtas neteisėtam atliekų išmetimui, gyvosios gamtos apsaugos srities pažeidimams ir neteisėtiems darbams vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose ir priekrantėse nustatyti

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Aplinkosaugininkai pagal patvirtintą skrydžių su Karinėmis oro pajėgomis planą sraigtasparniu apžiūrėjo teritorijas ir nustatė pažeidimus Molėtų ir Utenos rajonuose, rašo Aplinkos apsaugos departamentas.

  Skrydžio metu dėmesys skirtas neteisėtam atliekų išmetimui, gyvosios gamtos apsaugos srities pažeidimams ir neteisėtiems darbams vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose ir priekrantėse nustatyti.

  Per skrydį buvo apžiūrėtos daugiau nei dešimties vandens telkinių apylinkės ir aplinkinės teritorijos. Atvejai, kurie sukėlė įtarimų užfiksuoti ir atliekami tyrimai.

  Aplinkosaugos pareigūnai Molėtų rajone užfiksavo tam tikrus statybos ir žemės darbus, išsiskiriančius apimtimi. Nuvykus į užfiksuotą vietą, paaiškėjo, kad 42 ha plote įrengiant atskirus sklypus statomos vandens tiekimo ir elektros linijų komunikacijos, kasamos kūdros, kertami medžiai ir atliekami kiti darbai.

  Стройка у озера в Молетайкос районе с возможным нарушением и угрозой для водоема
  Per skrydį buvo apžiūrėtos daugiau nei dešimties vandens telkinių apylinkės ir aplinkinės teritorijos. Atvejai, kurie sukėlė įtarimų užfiksuoti ir atliekami tyrimai.

  Dalis darbų vykdoma prie šalia esančio ežero vandens apsaugos juostoje, miško paskirties žemėje. Apie galimus teritorijų planavimo ir statybų pažeidimus ir miško priežiūrai nustatytų reikalavimų pažeidimus informuota Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija bei Valstybinė miškų tarnyba.

  Dėl vandens apsaugos juostoms nustatytų reikalavimų pažeidimo pradėtas detalus tyrimas. Aplinkosaugininkai mano, kad gali būti sužalota ne mažiau kaip 2000 kv. m. ploto vandens telkinio apsaugos juostos, o žala aplinkai gali siekti apie 2 tūkst. eurų.

  Dar šia tema

  Brakonieriams už žvejybą Nemune teks sumokėti apie 2000 eurų baudą
  Aplinkos ministerija nustatė vilkų sumedžiojimo limitą šiam sezonui
  "Garažiuko" pirmosios patikros: jau skirtos baudos Šiaulių ir Joniškio rajonuose
  Tegai:
  Aplinkos apsaugos departamentas

  Svarbiausios temos