00:17 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Patikrinimai vykdyti ne vien darbo laiku, bet ir savaitgaliais, kai pirkėjų ir lankytojų srautai didesni nei įprastai

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Lietuvoje nustatant vis naujų susirgimų COVID-19 atvejų, tęsiamas prekybos ir viešojo maitinimo vietų patikros, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Per beveik 1,5 mėnesio, tai yra rugpjūčio–spalio mėnesius, VMVT inspektoriams patikrinus daugiau nei 600 prekybos vietų ir per 1 000 viešojo maitinimo įmonių, pažeidimų fiksuota apie dešimtadaliu atvejų, daugiausiai — Alytaus, Marijampolės ir Vilniaus regionuose.

  Patikrinimai vykdyti ir savaitgaliais, kai pirkėjų ir lankytojų srautai didesni nei įprastai, be to, nemaža dalis patikrų organizuota bendradarbiaujant su vietos savivaldybių administracijų specialistais.

  Šio laikotarpio patikrų rezultatai parodė, kad darbdaviai vis dar nepakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatos būklės įvertinimui, pavyzdžiui, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra jiems atvykus į darbo vietą.

  Nustatyta, kad trečdaliu atvejų neužtikrintas privalomas pirkėjų ir lankytojų srautų reguliavimas, atsižvelgiant į parduotuvių plotą, siekiant išvengti grūsčių. Taip pat pirkėjai prie kasų nesilaiko saugaus atstumo laukiant eilėje arba pirkėjui nespėjus susidėti prekių jau pradedamas aptarnauti kitas pirkėjas, kai kur nepažymėti privalomi atstumai tarp eilėje laukiančiųjų.

  Nemažoje dalyje tiek prekybos, tiek viešojo maitinimo vietų trūko informacijos, kuri atkreiptų lankytojų dėmesį į asmens higienos laikymosi ir kaukių dėvėjimo būtinybę.

  Patikrinimų metu pastebėta, kad dažnai liečiami paviršiai valomi ir dezinfekuojami nepakankamai. Be to, kai kuriais atvejais pirkėjams nebuvo galimybių dezinfekuoti savo rankų ar pasinaudoti vienkartinėmis pirštinėmis.

  Taip pat dalyje kavinių ir restoranų maitinimas organizuotas savitarnos principu, pasitaikė ir atvejų, kuomet cukrus, druska, padažai ir kiti maisto produktai buvo pateikiami bendro naudojimo induose ar pakuotėse, nors toks jų pateikimas nėra leidžiamas.

  VMVT sulaukia ir nemažai asmenų pranešimų dėl galimų COVID-19 reikalavimų nesilaikymo. Taip pat buvo pranešimų dėl COVID-19 reikalavimų nesilaikymo, kurie, inspektoriams atlikus patikrinimus, nepasitvirtino.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)
  Tegai:
  kavinė, prekyba, koronavirusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos