10:18 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1090)

  Jo teigimu, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes, o kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šalyje ir toliau plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas. Apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

  "Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje. Ypač grėsminga situacija keliose savivaldybėse. Raseinių rajone užsikrėtusiųjų skaičius viršija 850 skaičiuojant 100 000 gyventojų. Kelmėje — 314, Šiaulių rajone — 200. Įtempta situacija ir Šiaulių mieste, Joniškyje, Švenčionyse, Plungėje, Radviliškyje", — teigia premjeras.

  Jo teigimu, koronavirusu sergantiems ligoniams gydyti jau naudojama 57% taip vadinamų "kovidinių" lovų, o pasiekus 70%, reikės stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad šalies gydytojai galėtų nukreipti resursus naujajam koronavirusui gydyti.

  Skvernelis teigia, kad medikai ir epidemiologai išlieka svarbiausi žmonės kovoje su koronavirusu.

  "Turime tausoti juos, sudaryti jiems geriausias sąlygas ir gerbti jų darbą. Todėl šiandien priėmėme sprendimą mokėti priedus penkių tiesiogiai su virusu dirbančių ligoniniu medikams ir skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus", — sako jis.

  Jo teigimu, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes, o kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.

  Jeigu šios priemonės nepadės, reikės įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse.

  "Dar kartą noriu pabrėžti, kad balsuoti Seimo rinkimuose yra saugu. Rinkimų komisijos yra pasiruošusios darbui pandemijos akivaizdoje. Todėl visus raginu saugiai atlikti pilietinę pareigą. Kitą savaitę prasideda mokinių rudens atostogos. Vaikai neis į mokyklas. Tada bus pats laikas ir suaugusiems padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime, taip apsaugant save ir kitus nuo viruso plitimo", — sakė jis.

  Pirmadienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 7726 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4468 asmenys, 3110 pasveiko, mirusių — 113.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1090)

  Dar šia tema

  Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
  Koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  koronavirusas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos