13:02 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1134)

  Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė išimtis, kada galima palikti saviizoliacijos vietą ir kada neprivaloma izoliuotis

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Atnaujintos izoliavimosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklės, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Izoliacijoje esantiems asmenims numatytos išimtys tais atvejais, kai norima vykti balsuoti Seimo rinkimuose bei lankant artimųjų kapus. Tam tikros išimtys taikomos ir sportininkams, jūrininkams bei Lenkijos piliečiams.

  Esantiems izoliacijoje — išankstinis balsavimas

  Izoliacijoje esantys ir koronaviruso simptomų nejaučiantys asmenys vieną kartą ir ne ilgiau kaip 3 valandas galės palikti izoliavimo vietą.

  SAM pabrėžia, kad išimtis taikoma tik sąlytį su sergančiais COVID-19 liga turėjusiems asmenims ir tik išankstinio balsavimo metu, kuris bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19-22 dienos nuo 07:00 iki 20:00. 

  Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas turėtų atvykti savo transportu. Automobilyje turėtų būti tik vienas asmuo. Po balsavimo privaloma nedelsiant grįžti į izoliacijos vietą. 

  Izoliacijos išimtis — kai vykstama lankyti artimųjų kapų

  Izoliacija nėra privaloma Lenkijos piliečiams bei teisėtai Lenkijoje gyvenantiems asmenims, atvykstantiems į Lietuvą lankyti artimųjų kapų nuo spalio 30 dienos iki lapkričio 2 dienos.

  Taip pat izoliacijos reikalavimas netaikomas Lietuvos piliečiams ir teisėtai Lietuvoje gyvenantiems asmenims, kurie minėtomis dienomis vyks lankyti artimųjų kapų į kaimyninę Lenkiją.

  Išimtys sportininkams, jūrininkams ir Lenkijos piliečiams

  SAM priminė, kad izoliavimosi išimtis numatyta ir aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl koronaviruso valdymo.

  Taip pat nuo šiol izoliacija neprivaloma jūrininkams, atvykstantiems į Lietuvą iš reiso ar pamainos jūroje.

  Izoliuotis taip pat nereikia asmenims, atvykstantiems iš Lenkijos, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1134)

  Dar šia tema

  Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
  Koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių
  Skvernelis: plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos