10:23 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1103)

  Lengva koronaviruso forma sergančių pacientų izoliacija gali būti nutraukta, o pacientai išrašomi po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei ligos simptomai išnyko ir pacientas nebekarščiuoja

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Pasikeitus tvarkai, kada žmogus laikomas pasveikusiu nuo koronaviruso, trumpinama Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, kurioje izoliuoti ir stebimi lengva šios infekcijos forma sergantys žmonės, besiizoliuojančiųjų buvimo trukmė, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Nuo šiol Abromiškių reabilitacijos ligoninėje izoliuojamų lengva koronaviruso forma sergančių pacientų izoliacija gali būti nutraukta, o pacientai išrašomi po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei ligos simptomai išnyko ir pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 24 val., nevartodamas antipiretikų, t. y. kūno temperatūrą mažinančių vaistų", — teigiama pranešime.

  Jei ligos simptomai išnyko po dešimtos ligos dienos, izoliacija gali būti nutraukta ir pacientai išrašomi iš Abromiškių reabilitacinės ligoninės po simptomų išnykimo praėjus ne mažiau kaip 3 dienoms.

  Mergina dėvi medicininę kaukę
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Pažymėtina, kad besimptomiams pacientams, kuriems molekuliniu PGR metodu nustatyta koronaviruso infekcija, izoliacija gali būti nutraukiama ir pacientai išrašomi iš Abromiškių reabilitacinės ligoninės po 10 dienų nuo tos dienos, kai pirmą kartą PGR metodu nosiaryklės mėginyje buvo aptiktas koronavirusas.

  Be to, koronaviruso tyrimai PGR metodu gydymo ar stebėjimo metu nebekartojami, išskyrus atvejus, kai sprendžiama dėl ankstesnio nei rekomenduojama izoliacijos nutraukimo arba esant išreikštai imunosupresijai, t. y. žmogaus organizmo imuniteto slopinimui.

  Šiuo metu Abromiškių reabilitacijos ligoninėje izoliuoti 26 lengva koronaviruso infekcija sergantys žmonės.

  Žmonės, sergantys lengva koronaviruso infekcijos forma ir neturintys kur izoliuotis, į Abromiškių reabilitacijos ligoninę  nukreipiami iš ligoninių ir gyvenamųjų vietų, kai koronaviruso infekcija yra patvirtinta mobiliame punkte ar karščiavimo klinikoje. Savivaldybių administracijos organizuoja pacientų pervežimą į Abromiškių reabilitacinę ligoninę.

  Pirmadienio duomenimis Lietuvoje iš viso buvo patvirtinti 7726 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Liga jau nusinešė 116 gyvybių, pasveikusiais laikomi 3110 žmonių. Šiuo metu saviizoliacijoje yra daugiau kaip 32,2 tūkst. žmonių.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1103)

  Dar šia tema

  Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
  Skvernelis: plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas
  Lietuvoje COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes
  Tegai:
  koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos