11:43 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Ministras pirmininkas informavo, kad jau šį trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus aptartas šis klausimas, o piliečiai turėtų ruoštis dviejų savaičių pauzei nuo visuomeninio gyvenimo

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį Seime sakė, kad atsižvelgiant į nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje, Vyriausybei bus teikiamas siūlymas moksleivių pirmadienį prasidedančias savaitės trukmės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių.

  Skvernelio komentaras žiniasklaidai išplatintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Facebook puslapyje.

  "Manau, kad turime unikalią galimybę ir pabandysime tai padaryti — dvi savaites panaudoti pauzei, nes matome, kad yra pakankamai didelis plitimas tarp mokymo įstaigų. Turime savaitę planuotų atostogų, greičiausiai pasiūlysime dar savaitę papildomai", — sakė Skvernelis.

  Pasak premjero, tai gera galimybė apsiriboti su viešu, visuomeniniu gyvenimu, tuomet tos dvi savaitės "būtų labai svarbu stabilizuojant situaciją". Premjeras patvirtino, kad šį klausimą Vyriausybė spręs jau šį trečiadienį.

  Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis palaiko premjerą bei tvirtina, kad valstybėje imamasi visų būtiniausių priemonių virusui suvaldyti, tačiau apie visuotinį karantiną, kaip pavasarį, nekalbama.

  "Niekas tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, nebeįvedinės, nes to neatlaikytų jokia ekonomika", — komentavo Karbauskis.

  Jis kartojo, kad Lietuvos situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje ir pasaulyje.

  Pirmadienį Skvernelis perspėjo, kad šalyje ir toliau plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas. Jo teigimu, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes, o kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.

  Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso nuo pandemijos pradžios nustatyti 7726 atvejai konkretiems žmonėms. Nuo koronaviruso mirė 113 piliečių, pasveikusių žmonių skaičius siekia 3110.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Dar šia tema

  Skvernelis: plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas
  Lietuvoje COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes
  Vilniuje tiriamųjų dėl koronaviruso apimtys didinamos iki 1000 per dieną
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19, moksleivių atostogos

  Svarbiausios temos