13:36 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (560)

  Teigiama, kad 139 baltarusiai jau yra šalyje, be t, 34 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Trečiadienio duomenimis, išduoti 507 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Teigiama, kad 139 baltarusiai jau yra šalyje, be to, 34 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

  "Nuo rugpjūčio 11 d. pradėjome taikyti išimtį ir išduodame leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Atvykstančiųjų skaičius nuolat kinta, kasdien suteikiami leidimai atvykti į Lietuvą. Nerimstant protestams žmonės apsisprendžia išvykti iš Baltarusijos. Tačiau šie žmonės gali grįžti į savo šalį, jeigu jiems negrės pavojus", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Baltijos šalių sąrašo variante buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  Vėliau buvo pranešta, kad šios šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių.

  Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš vakarų".

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (560)

  Dar šia tema

  Nausėda reiškia paramą Baltarusijos opozicijos Koordinacinei tarybai
  Baltarusijos pasienyje su ES stovi daugiau nei 800 sunkvežimių
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, humanitarinė pagalba

  Svarbiausios temos