03:53 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Remiantis kelių tyrimų duomenimis, infekcijos tikimybė pirmą kraujo grupę turintiems žmonėms yra mažesnė, o ligos eiga dažniausiai būna lengva

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, savo Facebook puslapyje rašo Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

  Čaplinskas papasakojo, kad "Blood Advances" medicininiame žurnale paskelbti Danijos mokslininkų retrospektyvūs tyrimų duomenys parodė, kad tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

  Tyrimas Kanadoje parodė, kad A ar AB kraujo grupių COVID-19 užsikrėtusiems asmenims dažniau prireikė mechaninio plaučių ventiliavimo bei dializės dėl inkstų nepakankamumo ir jie praleisdavo ilgesnį laiką intensyvios priežiūros skyriuose nei pacientai su O ir B kraujo grupe.

  O kraujo grupės pacientams Italijoje ir Ispanijoje sunkios koronavirusinės infekcijos rizika buvo 50 proc. mažesnė.

  Čaplinskas pažymi, kad tyrimas Masačiusetse parodė, jog COVID-19 tikimybė yra mažesnė tarp O kraujo grupės asmenų. Prie šios išvados prieita ir atlikus protrūkio Honkongo ligoninėje tyrimą.

  Pasak ULAC vadovo, tyrimų duomenys dar nereiškia, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, gali nerūpestingai elgtis su savo sveikata. Jis priminė, kad reikia laikytis gerai žinomų saugumo rekomendacijų: laikytis fizinės distancijos, rankų higienos, dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes ir vengti artimų kontaktų uždarose erdvėse.

  Nuo pandemijos pradžios respublikoje iš viso nustatyti 8239 COVID-19 atvejai, 4483 žmonės serga, 3599 pasveiko, nuo infekcijos mirė 120 žmonių.

  Nuo spalio 26 dienos karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,13 mln. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Marijampolės meras žada naujus griežtus apribojimus dėl didelio COVID-19 skaičiaus  
  Trigubas smūgis pandemijai: Rusijoje prasidėjo trečiosios vakcinos nuo COVID-19 bandymai
  Savivaldybės pagal COVID-19 sergamumą bus skirstomos į šviesoforo spalvų zonas
  Tegai:
  COVID-19, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos