08:50 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau, Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, hidrologinė sausra vis dar išlieka kai kuriose upėse

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Lietuvoje baigėsi nacionaliniu mastu paskelbta hidrologinė sausra, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

  Sniegas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  "Prasidėjęs spalis gąsdino mus žemais vandens lygiais, tačiau jau dabar galime pasidžiaugti, kad vandens lygiai nors ir pamažu, tačiau kyla. Tad ir šiltojo periodo nuosėkio laikotarpis baigėsi, o su juo ir nacionaliniu mastu paskelbta hidrologinė sausra", — rašoma įraše.

  Tačiau, Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, hidrologinė sausra vis dar išlieka Lėvens, Mūšos, Yslikio, Nemuno, Ūlos-Pelesos, Neries, Širvintos, Nevėžio, Šušvės bei Kražantės upėse.

  Rugpjūčio viduryje Lietuvoje buvo paskelbta hidrologinė sausra. Laikoma, kad laikotarpis yra sausringas, kai vandens lygis daugiau nei pusėje stočių pasiekia vidutinį minimumą šiltuoju laikotarpiu.

  Praėjusią vasarą Lietuvoje taip pat buvo sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad šiais metais nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose bus reikšmingi, net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir paveikė 24 savivaldybes.

  Dar šia tema

  Šalyje sudarytas lapų pageltimo žemėlapis
  Šalies gyventojams priminta apie prieš 53 metus praūžusį cikloną
  Tegai:
  sausra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos