03:04 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaudama su rinkos priežiūros institucijomis, neįleido į rinką per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

  Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

  Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

  Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta daugiau kaip 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių: apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

  Dar šia tema

  Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
  Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
  Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
  Tegai:
  muitinė, Lietuva, kaukės

  Svarbiausios temos