08:57 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Pasak SAM vadovo, jei Lietuvoje nutiktų taip, kad nepakaktų papildomai įkurtų gydymo vietų regionuose, tektų atsisakyti dar didesnio skaičiaus planinių paslaugų ir net pasitelkti papildomą infrastruktūrą

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga papasakojo, kas nutiktų, jei pagrindinėse penkiose šiuo metu COVID-19 pacientus gydančiose gydymo įstaigose pradėtų trūkti vietų.

  Kaip aiškina ministerijos vadovas, šiuo metu iš viso šiose penkiose gydymo įstaigose yra 401 vieta, kur galima guldyti ir gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus. Jei prireiktų, minėtose gydymo įstaigose jau artimiausiu metu būtų galima skirti dar 262 vietas — lovas šiuo virusu užsikrėtusiems pacientams.

  "Žinoma, tokiu atveju dalis kitų gydymo paslaugų turėtų būti ribojamos, t.y. teikiama mažiau, o kai kurios gali būti net stabdomos. Pavyzdžiui, planinės operacijos, kurios gali palaukti", — rašo ministras Facebook.

  Kartu jis ramina, kad būtinoji pagalba bus ir toliau teikiama, tad žmonės, pavyzdžiui, patyrę infarktą, insultą, lūžius, patekę į avariją, onkologiniai pacientai ir pan., gaus būtinąją pagalbą. Prie būtinosios pagalbos priskiriamos ir gimdymo paslaugos, nes į pasaulį ateinantys kūdikiai negali laukti, kol baigsis koronaviruso plitimas.

  "Na, o jei nutiktų taip, kad nepakaktų ir minėtų papildomai įkurtų gydymo vietų vadinamosiose kovidinėse ligoninėse, esame numatę, kad iš regione esančių rezervinių 587 vietų, būtų galima skirti būtent šių pacientų gydymui. Jei nutiktų ir taip, kad nepakaktų ir papildomai įkurtų gydymo vietų regionuose, tektų atsisakyti dar didesnio skaičiaus planinių paslaugų ar net pasitelkti papildomą infrastruktūrą", — rašo Veryga.

  Jis pažymi, kad į ligonines guldomi ne visi COVID-19 turintys pacientai. Tie, kuriems diagnozuota lengva viruso forma, gali gydytis namuose, ambulatoriškai, konsultuotis su gydytojais nuotoliniu būdu.

  Nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 4956. Nuo koronaviruso iki šiol mirė 126 žmonės. Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 442 žmonėms.

  Nuo spalio 26 dienos karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Dar šia tema

  Plungės rajone sparčiai plinta COVID-19: draudžiami masiniai renginiai, ligonių lankymas
  Abromiškių reabilitacijos ligoninėje trumpėja pacientų izoliacijos trukmė
  Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos