10:14 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Šiemet dėl ​​COVID-19 pandemijos išankstinis balsavimas vietoje įprastinių dviejų dienų buvo vyko keturias

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Antrajame Lietuvos Seimo rinkimų ture iš anksto balsavo 169 616 žmonių, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

  Kaip pažymėta, tai sudaro 7,34 proc. viso rinkėjų skaičiaus.

  Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per keturias išankstinio balsavimo dienas į rinkimų apygardas atvyko 158 121 žmogus, dar 11 368 atvyko į specialius rinkimų punktus, o namuose balsavo 127 piliečiai.

  Šiais metais dėl COVID-19 pandemijos išankstinis balsavimas vyko keturias dienas vietoje įprastų dviejų. Tuo tarpu pagal pirmojo turo išankstinio balsavimo rezultatus, per keturias dienas balsavo 178 145 rinkėjai, arba 7,39 proc.

  Iš anksto rinkėjai gali balsuoti bet kurioje rinkimų apygardoje. Pagrindinę rinkimų dieną atvykti bus galima tik į registracijos vietą.

  Penktadienį Seimo rinkimų antrajame ture balsuoti gali tie, kas turi teisę tai daryti namuose, taip pat specialiuose punktuose — ligoninėse, globos įstaigose, bausmių atlikimo vietose.

  Namuose galima balsuoti penktadienį ir šeštadienį. Tam reikėjo registruotis iš anksto rinkimų apygardoje.

  Balsuoti namuose galima neįgaliesiems, vyresniems nei 70 metų asmenims, negalintiems atvykti į rinkimų apylinkes, neįgaliuosius slaugantiems žmonėms, taip pat gyventojams, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  "Lenkų klausimas" Lietuvoje. Kas atsakingas už neapykantos kurstymą?
  Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė valią antrajame Seimo rinkimų ture
  Blogiau už bolševikus — "Laisvės partija" sugriaus tradicinę Lietuvą?
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos