20:03 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Tikimasi, jog lėšos, skirtos už išlaidas, patirtas kovoje su koronavirusu, palengvins įstaigų finansinę naštą ir padės operatyviau pasirūpinti sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimui reikalingomis priemonėmis

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija išmokėjo 13,26 milijono eurų gydymo įstaigoms, kad kompensuotų jų patirtas išlaidas įsigyjant įrangą ir priemones kovoje su koronavirusu, praneša SAM spaudos tarnyba.

  Ši suma paskirstyta 410 šalies įstaigų, įsigijusioms reikiamas priemones gydyti žmonėms, sergantiems arba įtariamiems, kad serga, koronavirusu.

  Išlaidos kompensuojamos už priemones, kurios įsigytos laikotarpiu nuo 2020 metų vasario 1 dienos iki birželio 30 dienos.

  Pažymima, jog paraiškas kompensuoti patirtas išlaidas pateikė 453 gydymo įstaigos iš 848 Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių įstaigų. Didžiajai jų daliai, pateikus reikiamus dokumentus, išlaidos buvo kompensuotos.

  SAM ekspertų darbo grupė išnagrinėjo gydymo įstaigų prašymus ir išlaidas kompensavo pagal iš anksto sutartą tvarką.
  Įstaigos buvo suskirstytos į grupes.

  Pirmai grupei priskirtos ligoninės, kurios ministro įsakymu buvo atsakingos už paslaugų organizavimą regioniniu principu (Santaros klinikos, Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė), taip pat įstaigos, kurios teikė karščiavimo klinikų paslaugas bei greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Iš viso išlaidos buvo kompensuotos 97 įstaigoms. 

  Joms kompensuojamos 97 proc. deklaruotos patirtos išlaidos, išskyrus tas, kurios nebuvo tiesiogiai susijusios su koronavirusu sergančių žmonių gydymo poreikiais.

  Antrai grupei buvo priskirtos visos pirmines sveikatos priežiūros, odontologijos ir kitas sveikatos paslaugas teikusios įstaigos. Iš viso kompensacijas gavo 303 įstaigos. Joms kompensuotos išlaidos, patirtos įsigyjant asmenines apsaugos ir dezinfekcijai reikalingas priemones ir tiek, kiek konkreti įstaiga per karantino laikotarpį suteikė kontaktinių paslaugų.

  Be to, kompensacijos skirtos dešimčiai iš septyniolikos SAM pavaldume esančių įstaigų, kurios deklaravo patyrusios papildomas išlaidas, įsigyjant asmens apsaugos ir dezinfekcijos priemones, kurios buvo būtinos įstaigoms pavestų funkcijų vykdymui užtikrinti.

  Tikimasi, jog skirtos lėšos palengvins įstaigų finansinę naštą ir padės operatyviau pasirūpinti sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimui reikalingomis priemonėmis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)
  Tegai:
  kompensacija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos