17:52 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  EK ir ES valstybės narės pripažino, kad Lietuvos taikytos afrikinio kiaulių maro (AKM) stebėsenos, prevencijos ir likvidavimo priemonės, likviduojant AKM protrūkių padarinius kiaulių ūkiuose 2019–2020 metais, davė teigiamų rezultatų ir buvo efektyvios

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvoje mažėja teritorijų, kuriose taikomi griežčiausi apribojimai dėl afrikinio kiaulių maro (AKM), rašo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Kiaulės
  © Sputnik / Игорь Зарембо

  Bendru sutarimu priimtas sprendimas, kuriuo sumažinama III AKM apribojimų zona Alytaus, Prienų, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, taip pat Birštono, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėse.

  III zona — tai AKM užkrėsta teritorija, kurioje ši liga buvo nustatyta tiek šernams, tiek naminėms kiaulėms, o epizootinė padėtis yra nuolat kintanti.

  Iš minėtos zonos gyvų kiaulių vežimas galimas tik šalies teritorijoje ir tik iš visiškai biologinės saugos reikalavimus įgyvendinusių kiaulininkystės ūkių.

  "Šiais metais AKM laukinėje faunoje sumažėjo daugiau kaip 200%, o AKM užsikrėtusių šernų rasta net 3 kartus mažiau lyginant su 2019 metais, greičiausiai tai viena iš priežasčių, dėl kurių pavyko išvengti masinio AKM užkrato patekimo į kiaulių laikymo vietas. Iki šiol ūkiuose nustatyti tik trys AKM židiniai, tuo tarpu 2019 m. buvo 19 šios ligos protrūkių, o 2018 m. — net 51", — teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

  Šiuo metu į III AKM zoną vis dar patenka dalis Molėtų, Plungės ir Kauno rajonų savivaldybių teritorijų, kuriose šiais metais įvyko AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose.

  Dar šia tema

  Kaip tinkamai išsirinkti maisto papildus internete? Aiškina specialistai
  Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
  VMVT tęsia patikrinimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais
  Tegai:
  afrikinis kiaulių maras (AKM), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos