06:18 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Šiose savivaldybėse teks pereiti prie nuotolinio darbo, pakeisti paslaugų teikimo tvarką, riboti renginius ir žmonių srautus parduotuvėse

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Didieji miestai gali patekti į raudonąją zoną jau pirmadienį, spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Pasak Verygos, pirmadienį augant koronaviruso užsikrėtimo skaičiui, karantinas gali būti paskelbtas didžiosiose savivaldybėse, įskaitant Vilnių ir Kauną. Vyriausybė galutinį sprendimą dėl to priims pirmadienį.

  Į raudonąją zoną patekusioms savivaldybėms patariama riboti renginius, pereiti prie nuotolinio darbo ir mokymų, pakeisti medicinos paslaugų teikimo tvarką ir riboti srautus mažmeninės prekybos vietose, taip pat sugriežtinti kelionių transportu taisykles.

  "Pirmadienį Vyriausybė apsispręs, svarstydama kovidiniame komitete, ar reikia, ar nereikia jau gal pirmadienį skelbti karantinus tose savivaldybėse, o sąlygos, tikėtina, kas bus tos pačios kaip buvo toje 12-oje savivaldybių, kuriose jau paskelbtas yra lokalus karantinas", — pareiškė ministras.

  Be to, pasak ministro, kai kuriose gydymo įstaigose užimta 60 proc. lovų, skirtų koronavirusu užsikrėtusiems ligoniams gydyti.

  Iš 17 tūkst. stacionaro skyriuose esančių lovų šiuo metu užimta 10 tūkst. lovų, užimtos ir 370 reanimacijos lovų iš 650 esamų. Iš 6 tūkst. lovų, kurios turi aprūpinimo deguonimi galimybę, užimta 1,9 tūkst.

  Taikomos išimtys

  Taip pat Veryga išvardijo saviizoliacijos išimtis. Izoliacija nebus taikoma dirbantiems ypatingos svarbos darbus, sveikatos priežiūros specialistams, pasienio ir komandiruojamiems darbuotojams, diplomatams, tarptautinių organizacijų svečiams.

  Taip pat ji nebus taikoma transporto darbuotojams — krovininių automobilių vairuotojams, vežantiems krovinius į šalį ar tranzitu.

  Izoliuotis nereikės keliaujantiesiems būtinais sveikatos priežiūros tikslais, kasdien keliaujantiems studentams, mokiniams, keliaujantiesiems būtinais šeimos ar verslo reikalais bei tranzitu, žurnalistams, jūreiviams.

  "Jei testas neigiamas, į darbą gali eiti, bet ne pramogų centrą", — sakė Veryga.

  Daugėja neatsekamų atvejų

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė pažymėjo, kad jau sunku apibūdinti, kuriuose sektoriuose virusas plinta labiausiai, jis plinta tiek gydymo, tiek ugdymo įstaigose, virusas registruotas choro kolektyvuose.

  Prekybos centras
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anot jos, didelė bėda, kad daugėja tų atvejų, kurie neatsekami. Rugsėjį tokių buvo 20 proc., o dabar — 28 proc.

  199 ugdymo įstaigose registruoti 773 atvejai. Daugėja ugdymo įstaigų, kur virusas plinta viduje. Tokių mokyklų yra jau 60.

  Nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Sergančių žmonių skaičius yra 4956. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 126 žmonės. Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 442 žmonėms.

  Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) yra 30 923. Nuo birželio 1 dienos užfiksuoti 307 įvežtiniai atvejai.

  Be to, 19 savivaldybių šią savaitę atliekamas intensyvesnis COVID-19 testavimas. Tarp savivaldybių yra tokie dideli miestai kaip Vilnius, Klaipėda, Kaunas ir Šiauliai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Dar šia tema

  Paskelbta, kuriose savivaldybėse "Sodra" ir VMI klientus aptarnaus tik nuotoliniu būdu
  "Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje
  SAM gydymo įstaigoms išmokėjo 13 mln eurų kompensacijų
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos