22:12 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublikoje buvusi teisėja kaltinama pagal kelis straipsnius. Pati kaltinamoji nepripažįsta savo kaltės ir mano, kad teismas sąmoningai vilkina jos bylą

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė, kuriai šalyje iškelta baudžiamoji byla, paprašė Panevėžio apygardos teismo leisti jai susitikti su sūnumi Karoliu. Apie tai ji rašė savo Facebook puslapyje.

  "Prašiau Panevėžio apygardos teismo leisti man susitikti su mano sūnumi Karoliu, su kuriuo laisvėje negalėjau susitikti nuo 2018 metų vasario, ir kuris šiuo metu atskrido į Europą. Šiandien gavau ranka rašytą teismo sprendimą, kad man nebus leista susitikti", — rašė ji.

  Jos manymu, teismas "specialiai vilkina" bylą, nes žino, kad jos bausmė jau seniai atlikta.

  "Teismas vilkina bylą, taip bandydamas mane toliau bausti, neleidžiant man susitikti su mano sūnumi", — mano Venckienė.

  Anksčiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė kaltinamosios Neringos Venckienės advokato skundą ir paliko galioti Panevėžio apygardos teismo nutartį, kuria jai trims mėnesiams pratęstas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į daugiau kaip du tūkstančius eurų.

  Kaip praneša teismo spaudos tarnyba, šie pinigai, esantys Kauno apygardos teisme, kuriame anksčiau Venckienė dirbo teisėja, buvo gauti kaip jai neišmokėto darbo užmokesčio kompensacija.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jo dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad ji pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Dar šia tema

  Politologas: Venckienei neleista dalyvauti Seimo rinkimuose dėl formalios priežasties
  Venckienė pareiškė, kad artėjantys Seimo rinkimai panašėja į cirką
  Teismas prašo EŽTT konsultacijos dėl Venckienės neregistravimo į kandidatus atvejo
  Tegai:
  teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos