05:13 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (673)

  Į "raudonąją" zoną pateko ir didieji šalies miestai. Ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas, bus sprendžiama kitą savaitę

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 dienos imtinai, "raudonajai" zonai priskiriamos dar aštuonios Lietuvos savivaldybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Nuo pirmadienio į "raudonąją" zoną pateks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės. 

  Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, geltonąją — 26, žaliąją — 13. 

  Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. 

  Sprendimai dėl karantino paskelbimo konkrečiose savivaldybėse yra priimami trečiadieniais Vyriausybės posėdyje. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas, bus sprendžiama kitą savaitę.

  Nuo kitos savaitės, spalio 26 d. vietiniai karantinai yra paskelbti šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Karantinas pratęstas Raseinių rajono savivaldybėje.

  Karantino režimo trukmė — nuo spalio 26 dienos 00:00 val. iki lapkričio 9 dienos 24:00 val.; Raseinių rajono savivaldybėje — iki lapkričio 6 dienos 24:00 val.

  Trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius — geltonąją, žaliąją ir raudonąją. 

  Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 126 žmonės. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (673)

  Dar šia tema

  Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19
  Prezidentūroje nustatytas naujas COVID-19 atvejis
  "Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje
  Tegai:
  COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos